The.Faith

Dokumentárny / Hudobný
Česko, 2016, 35 min

Réžia:

Adam Vopička

Portrét české kultovní crossoverové kapely The. Switch... Pět kluků, dvacet let fungující kapela a jeden, zprvu nedosažitelný sen. Dráhu a osobní životy protagonistů ovlivnila návštěva Robert Lang Studios v Seattlu, kde před tím vznikaly například poslední nahrávky Nirvany, a návrat s hotovou deskou produkovanou Johnem Goodmansonem. Muzikanti apelují na mladé a začínající kapely, aby bez neustálých odkladů podnikly kroky k nemožnému a věřily ve svůj úspěch. Téhle pětici se podařilo najít na zásadní posun peníze ve svých peněženkách, ale třeba ke vzniku tohoto snímku pomohla sbírka fanoušků. (Česká televize)

Slarque

Profesionálně udělaný dokument o vzniku eponymního alba skupiny The.Switch. Podobné materiály občas vycházejí jako bonusy k hudebním CD či DVD, jiné jsou k nalezení na YouTube. The.Switch sice nikdy nebyli vyloženě můj šálek kávy, ale kvalita se prosadí, takže jejich aktivity trochu sleduji. Z našeho českého pohledu je tedy tento dokumentík celkem unikátní, z globálního je to jen běžné PR poplácávání po ramenou. Takže jen tři hvězdičky. ()