Dokument sleduje "dobrodružství" provázející sestavování prvního národního fotbalového týmu Rumunska, který se účastnil mistrovství světa bezdomovců v australském hlavním městě Sydney v prosinci roku 2008. Odhaluje nevídanou část životů lidí bez domova i jejich proměnu ve skutečné hráče fotbalu. Dokument se zaměřuje na člověka, lidský osud i na způsob, jakým tato zkušenost může (nebo taky nemusí) změnit sociálně znevýhodněnému mladíkovi život. Hlavní hrdiny snímku tvoří šestice bezdomovců – Vasile Bereghi, Beniamin Calancea, Pavel Calancea, Daniel Podina, Claudiu Kostity a Radu Muntean z Temešváru – a koordinátor a trenér Mihai Rosus, díky kterému jejich mužstvo vzniklo. Dokumentární film Australia vypráví nejen příběh každého z nich, ale zachycuje i to, jak se zrodil tenhle národní tým, jak probíhal národní výběr a jak se ti nejlepší hráči připravovali na tuhle jedinečnou příležitost. Následně také sleduje účast mužstva na mistrovství světa v Austrálii. Není to film jenom o fotbalu, ale také o každodenních životech hráčů bez domova, kteří svádějí neustálý boj o přežití, o jejich rodinných vztazích a životních cílech. (HBO GO)

Víteček

Výjezd skupiny mladých rumunských bezdomovců na fotbalové mistrovství. Celé je to takové trošku amatérské, s nekvalitní kamerou a vůbec to nejde do hloubky, ale jako takový menší náhled je to celkem zajímavé. Mohlo se to rozhodně věnovat mnohem víc jejich zázemí, tomu, jak film vznikl, jejich pobytu i mimo fotbal a  třeba i nějakým obecnějším sociálním problémům, ale to hle je opravdu spíš jen drobná dokumentární jednohubka. Nevadil by mi nějaký drobný update po letech, pro zjištění, kam vedly jejich cesty. ()