Co může být horšího než být uvězněn na zamčené klinice, kde nic není takové, jak se zdá, a nikdo nevěří, že jste tím, za koho se vydáváte? Co takhle začít mít podezření, že mají pravdu? ... Siri a Helena, sesterská dvojčata (dvojrole v podání švédské herečky Josefin Asplund), byly jako děti kvůli svým neslučitelným rozdílům odděleny. Když Helena o několik let později dostane pozvánku od Siri, by ji navštívila v krásném sanatoriu Himmelstal v Alpách, její pobyt se rychle promění v noční můru, když si uvědomí, že Siri zmizela a sanatorium je ve skutečnosti výzkumná klinika provádějící experimenty na psychopatech. Jelikož personál věří, že je Siri manipulativní a násilná, musí Helena změnit své chování, aby přežila. Seriál vznikl na motivy stejnojmenné knihy švédské spisovatelky Marie Hermanson. (Canal+ Action)

TV spot

SatyR.film

Veľmi slušný thriller, ktorý si zaslúži vašu pozornosť. Už dávno som nehltal takto časť za časťou, bez toho aby som sa prichytil, že sa nudím a čakal čo sa bude diať ďalej a ešte popri tom rozmýšľal ako by som sa zachoval ja, keby som sa ocitol takto medzi psychopatmi. Záverečné časti úplný masaker, koniec seriálu ostáva nedotiahnutý, zrejme sa počítalo s druhou sériou ale nakoniec sa nekonala. 90% ()

Ducati10

Pěkný začátek,  dalo mi to  vibe z filmu Shutter Island. Je v podstatě vtipné že se dvojče jmenuje Siri. Díky spoustě nečekaných zvratů, stojí rozhodně za zhlédnutí. ()

Chrustyn

Zpočátku slušně rozehrané, ale zbytečně roztahané do osmi dílů, které ve výsledku nemají moc co nabídnout. Hrdinka tak neustále chodí po lesích, potkává různé postavy a rozpletá spletité nitky, které ale nedají dostatečně uspokojivý celek, završený otevřeným koncem. 50% ()

lineker

Fajn prostředí psychiatrické kliniky pro psychopaty, které slouží jako fajnový kriminál, zažije jednu sesterskou rošádu. Psychopatka out duševně zdravý člověk in. Seriál jde pak cestou spíše dramatu, jehož hlavním motem je přesvědčit okolí neprávem zavřené ženy o jejich omylu. To kdo je vlastně padouch a kdo má vůli pomoci se dozvídáme až skoro na konci seriálu, který kdyby skončil trochu více happy, byl by pro mne nadprůměr. Tohle si přímo řikalo o druhou sérii, která ale zřejmě nepřijde. ()