Humorne ladená rozprávka o tom, čo sa stane ak draka neporazí udatný princ ale obyčajný Janko. Radosť zo záchrany princeznej netrvá dlho, ženíchom sa má stať miestny dedinský chlapec, ktorému okrem záplat chýba aj slušné správanie. Pricezná utečie za skutočným princom Egonom, zisťuje však, že nie kráľovský titul, ale dobré  srdce, je to, na čom záleží. (RTVS)

jouluputilla

Začátek stál za pendrek, to glajchování chudoby a buranství mě uráželo. Po čase jakoby se scénář i s režií probral z opice a konečně začal fungovat děj a hraní bylo koukatelné. Podezřívám Ebena, že si svou hlášku v okamžiku, když v nosítkách dorazil na místo rozuzlení, prosadil sám, prozrazuje jeho rukopis. ()

Rindi

Není to nejhorší, ale o level slabší než pohádky typu Pyšná princezna, Anděl Páně, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda apod. ()

rejzak

Ať si kdo chce, co chce říká, já jsem ráda, že vznikla konečně pohádka, která nevymýšlí komplikovaný děj a více než na efektech či složitých úvahách je založena na obyčejném příběhu. Člověk u toho nemusí přemýšlet, občas se i zasměje a vydrží u toho od začátku až do konce. A to je asi tak vše, co od pohádky čekám. Takže jsem ráda, že taková pohádka po hodně dlouhé době vznikla. ()

Mach Tom

Za mě dobrý a z mého pohledu se mi tam nejvíc líbil Eben. Konečně po dlouhé době normální pohádka bez experimentů. Určitě by ji to slušelo i v kině. Určitě víc než "Draka bolí hlava" ()

Profík

Já nevím, kdyby mi někdo přinesl scénář, možná bych to nepoznal na první dobrou, i když myslím, že spoustu ano, ale po shlédnutí je mi jasné, že správná reakce na scénář by mohla být: Jo, slušný, ale potřebovalo by to script doctora, nevím, zda je na to nějaký adekvátní český výraz. Spousta recenzí vychvalovala originalitu, ale jak už tu psal honajz, je to poměrně dost obšlehnutý Shrek. To by mi vůbec nevadilo, překáží mi jiné věci. Eva Josefíková je nádherná herečka a princezna jí sluší, ale nemá moc co hrát, Marek Eben je fajn, ale občas bych mu dopřál nějakou scénu, kde by nemusel být jenom mentor. A problém mám i s Prachařovou postavou, spíše než podobný Aladeenovi z Diktátora (jak tu taky někdo podotknul), bych ho udělal víc podobného králi Joffreymu z GoT, samozřejmě mínus ta gore brutalita, kterou bych do české pohádky netahal. Taky mi vadilo trochu moc šťastných náhod, raději bych dobrý plán, ale štěstí měl i Egon. A konec mi přišel trochu uspěchaný, rozhodně bych si představil lepší. Zahvězdičkovávám nahoru, jinak čistých 50%. ()

Falkenstein

Když vidím tady ty ódy na letošní štědrovečerní pohádku, tak se pomalu bojím napsat svůj názor. Minulý rok se tady drsně zdrbala ta, kterou uvedla Česká televize v tento čas - Žito. No, nebyla to žádná hitparáda, ale rozhodně si takovou drsnou kritiku nezasloužila. Když jsem se totiž koukal na tu letošní, říkal si, že Česká televize zase posunula svojí laťku ubohosti o něco níže. Laciný humor, šílený děj s šílenými herci, které korunuje comback Mr. Star Dance na filmové plátno. Jediným plusem je prostředí, kde se pohádka odehrává. Když jsem se pak tady podíval na hodnocení, nevěřil svým očím. Zajímalo by mě, jaké hodnocení by měla, kdyby byl pod ní podepsán Troška nebo Zelenka. Tuhle pohádku bych totiž kvalitou přirovnal k legendární Slíbené princezně, proto mě fascinuje drsná kritika Žita z minulého roku nebo všeho co natočí Troška. Každý má svůj názor, ale nějak se mi nezdá, že bych ho měl tak vyhraněný. ()

tommelina

Pohádka, u které jsem se několikrát zasmála, na ČT produkci super. Začátek působí podivně toporně, ale pak to začne být zábava. Honzovi člověk fandí od začátku a Eva Josefiková je prostě princezna. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Porazil jsem draka a teď si tě za ženu vezmu." Vesnický balík Matouš Ruml od sebe svým chováním princeznu odradí. Naštěstí Marek Eben školu etikety mu poskytne. Poté co krále Jakube Prachaře, v čestném souboji připraví o království, tak získá si srdce roztomilé princezny Evy Josefíkové. Připomínalo mi to Pretty Woman. Herecké obsazení je na tom dost dobře - nemám žádný problém, naopak. Oceňují výkon Marka Ebena asi nikdo jiný by to tak přesvědčivě nezahrál. "Kdyby to bylo jen trochu možné, zda byste ráčili přidat, děkuji pěkně." Velmi pěkně natočená pohádka. - 100%. ()

Smells

Byla pohádka dobrá? No na dnešní poměry ano. Pokud by jsme však měli být objektivní, srovnejme si hodnocení "S čerty nejsou žerty" které ma 89% a tuto pohádku. Opravdu je tato pohádka jen o třetinu horší než ten nejlepší klenot mezi českými pohádkami? Nemyslím si. Ale aby jsme nebyli na pohádku přísní, tři hvězdy si v dnešním pohádkovém marastu zaslouží a možná si zaslouží i to "S čerty..." vyšší hodnocení. ()

lubino89

Na dnešné pomery fajn. Prachař bol super, hral svoju postavu dobre a dokonca bol aj dobre zamaskovaný. Trošku staršia ústredná dvojica bola plusom, hrali lepšie ako herci pod 25, ktorí hrajú prím súčasným rozprávkam. :) Dosť mi však vadil Ladislav Konrád ako hlas Ondřeja Malého, ktorého hlas mám napočúvaný v origináli z iných českých filmov a chýbal mi najviac zo všetkých predabovaných hercov. ()

danatr

No, snaha byla. Krásné lokace a s jiným režisérem a kostýmním výtvarníkem by to možná bylo na 3*, takhle bohužel jen dvě. ()

alesandro2

Základní pravidla včetně příběhu tato pohádka splňuje a potenciál má, tak kde je ten problém? Ve zpracování. Příběh prostě není zpracován dobře a po chvíli začal nudit a samozřejmě s návazností na vtip, jehož je pramálo. Postavy. Dvě podstatné a výrazné postavy Egon a mistr etikety své role naprosto nezvládli. To, že je někdo asi populární, neznamená, že je kvalitní herec. Jo a abych nebyl tak obecný, tak jedna malá, konkrétní připomínka z mnoha: Egon v momentu, že se mu vše hroutí jak domeček z karet, chytne princeznu a drží jí nuž pod krkem! To jako fakt? Snad ji v návalu vzteku nepodřízne. Ó, jaký to výjev hodný pohádky štědrovečerní. Kdo tomuhle dá pět hvězd by se měl jít léčit. ()

RedRose991

Po dlhom čase rozprávka, ktorá mala naozaj rozprávkovú atmosféru. Príjemne sa na ňu pozeralo, neodbočovala zbytočne to priveľa dejových línií, ani sa nesústredila na efekt a kostýmy viac ako na dej, čo mi u väčšiny rozprávok poslednej doby najviac vadí. Páčilo sa mi aj zveličenie niektorých vlastností, čo mohlo pôsobiť umelo, ale tak to jednoducho v rozprávkach býva, takže to dodalo tu správnu rozprávkovú atmosféru. Na klasiku nemá, ale blíži sa. ()