Podle pravidel

(festivalový názov)
  • Švédsko Det borde finnas regler (viac)

Čtrnáctileté dívky Mia a Mirjam žijí v zapadákově, kde není ani letiště. Ještě nedospěly, ale pracují na tom. Mirjam to vezme rovnou po hlavě a začíná si románek se starším mužem, který sice říká, že ji miluje, ale tato přetvářka trochu skřípe. Mia má zase tátu, který pije víc než je zdrávo. Naštěstí však mají jedna druhou a také mimořádně chytrého kamaráda Karla, který má odpověď téměř na vše. (Zlín Film Festival)

lena60

Hygienikovo přirovnání k hořké čokoládě je docela trefné. Taky mám raději mléčnou. Těžko můžu filmu něco vytknout. Jen se obávám, že pár dní po skončení festivalu se mi úplně vytratí z hlavy. Průměrná záležitost. ()

hygienik

NADHODNOCUJEM! Toto je ako horká čokoláda. Keď ochutnáte, vzdychnete si, že vy radšej sladkú. Ale predsa ju dojete a na konci s prekvapením zistíte, že to bolo super. Podľa pravidiel sa pohybuje na vlne súčasných škandinávskych teen filmov. Hrdinky v polodepresívnej atmosfére a občas v maskách, plkajú a snívajú o láskach aj lepšom živote. Čakať do 18 sa (ne)oplatí? Rob, čo ti hormóny a srdce velia! Film sa určite aspoň pár divákom dostane pod kožu. Ale pozor, nie tým konzervatívnym! Díky, Bože, že som to mohol priam zázrakom vidieť. ()