Poslední živé vystoupení krále popu v newyorské Madison Square Garden. V exkluzívním záznamu hvězdné show dále účinkují Elizabeth Taylor, Justin Timberlake, Whitney Houston, Beyoncé, Usher, Liza Minneli, Samuel L. Jackson, Gloria Estefan, Destiny´s Child, Shaggy a další. (oficiálny text distribútora)

Trifi

Proč je hodnocení tak rozporuplné? To je přece jasné, nehodnotí se ten koncert, ale sám protagonista... Michael byl, je a bude vždycky legenda v tom smyslu, že postavení jaké měl už nikdo nikdy nedosáhne (ehm, myslím postavení v popmusic...). Na tom už nikdo nic nezmění, jenom se to někomu líbí a někomu ne, toť vše... Mám teda radši jeho live openair koncerty (v čele s nepřekonatelnou Bukureští) ale tahle show byla mimořádná právě svými hosty, rozhodně pro fanoušky MJ povinnost... ------ Hodnocení: 85% ()

Pohrobek

Září 2001 - Michael Jackson slaví třicáté výročí začátku své sólové kariéry po prvním hitu "Got to Be There" a zároveň po znovushledání se svými bratry, když se poprvé od roku 1984 spolu postavili na jeviště a společně zapěli hity Billie Jean,Beat it, The Way You Make Me Feel, Black or White a Rock My World. K vidění jsou i Samuel L. Jackson a Elizabeth Taylor v rolích uvaděčů. Kromě Jacksona a Taylor se zde vyskytne ještě jedna mumie, ale o tom raději nebudu mluvit. ()

nickrgwrsz

Koncert na oslavu 30. let kariéry Michaela Jacksona. Jeho taneční výkon je srovnatelný s posledním světovým turné History. Koncertu by prospělo více písniček s připravované desky. Projekt v období, kdy Michael bojoval proti společnosti Sony Music, která s koncertem nechtěla nic mít, jen aby Michaela finančně zlikvidovala a získala jeho podíl v jejich společném hudebním katalogu. Koncert 30th Anniversary Celebration tedy nikdy oficiálně nevyjde. Ode mě 5 hvězdiček. ()

closed.eye

Jedno z nejlepších živých MJových vystoupení za celou kariéru. Byl ve výborné formě, očividně si to celý užíval, nejde opomenout ani velmi slušný výkony ostatních účinkujících a celkově vysloveně pozitivní atmosféru. Řekla bych, že lze doporučit pro nefanoušky, kteří občas mají chut' na nějaký to "best of"... ()

Ankroth

Geniální zpěvák, tanečník a nepřekonatelný král popu. Vždycky když ke konci Billie Jean začne zpívat naživo a publikum začne ječet, vyhrknou mi slzy do očí. Moc mě mrzí, že už není mezi námi, hrozně rád bych zažil jeho koncert. Ale bohužel... každopádně díky Michaele, jsi stále v mém srdci a nikdo lepší v hudbě mi tě nenahradí. ()

• Koncerty byly ve skutečnosti dva a Michael i přes náročnost zdejšího publika pokaždé vyprodal MSG, což se do té doby žádnému jinému umělci nepodařilo. (Roman.Ticka)
  • Koncert se odehrál k výročí dvaceti let Michaela Jacksona v showbyznysu, 10. 11. 2001 v New Yorku v hale Madison Square Garden, tedy pouhých pár hodin před osudným útokem teroristů na Světové obchodní centrum. (korbitch22)