Pátrací a záchranný tím vykonáva cvičenia v divočine neďaleko Petrohradu, ktoré zaznamenáva reportérka Christina Arrifeva. Potom, ako dostanú hovor, že sa v oblasti stratilo dieťa, vydajú sa na záchrannú akciu. Namiesto strateného dieťaťa však nájdu starú ženu Zoyu v traumatizovanom stave a vydajú sa s ňou do bezpečia. V noci však cestou zablúdia v lese a ich dodávka následne havaruje. Zoya im vysvetľuje, že lesy obýva duch vdovy, ktorú miestni obvinili z vraždy jej manžela a vyhnali ju z mesta, zlomili jej nohy, vyzliekli šaty a hodili ju zomrieť do jamy. Tá teraz nenechá nikoho len tak odísť a pomstí sa všetkým, ktorých vlákala do lesa. (figliar)

Kushina

Ruský horory prostě tu scary kvalitu mají. Pořád si drží takový ten lehký odstup a nikdy neukáží, co je zlo a jak ve skutečnosti vypadá a přesto je člověk v permanentním napětí. Sice to trvalo, než se něco začalo dít, ale ve výsledku top byla slušná podívaná. Takových slabších 70%, spíš 65% ()

brasek

Chromú vdovu som nevidel, pretože film má fádny príbeh, strašne nudí a sledovať nezmyselné behanie po lese ma nebavilo. Postrádam atmosféru i napätie. ()

lineker

Mírné nadšení. Už z toho důvodu, že tyhle eliminační věci v neznámém prostředí s neznámým zlem mám rád. Je pravda, že Rusové nás poměrně dlouho nechávají čekat a první závan strachu si vychutnáte snad až po první půlhodině. Posledních pár minut intenzivně, ale poněkud překotným tempem dohání začátek toho co bylo na scary scéně zanedbáno. ()