Doktorka Čeňková chce pripraviť pacienta Rezka na novú životnú perspektívu. Povie mu, že už nikdy nebude hrať hokej. Primár Sova to považuje za veľké porušenie lekárskej etiky a doktorku Čeňkovú vyhodí. Doktor Štrosmajer ho však večer navštívi a prihovorí sa za ňu. Primárovi Sovovi  zaklope na dvere bývalá nevesta Kateřina, ktorá ho prosí o pomoc. Jeho syn Karel uniesol ich spoločnú dcéru Haničku aj napriek tomu, že súd pririekol opateru Kateřine... (RTVS)

rakovnik

V hlavní roli otcové a tchánové, velice akční díl. Emma byla opět roztomilá, snad ještě více, než Ina. Ale pět hvězdiček je především za poslední scény během proslovu primáře Sovy na schůzi SSM. ()

topi

Díl nabitý emocemi v takovém spádu za sebou, že mi padá brada dolů. Všechno je samozřejmě zásluhou Jaroslava Dietla, Jaroslava Dudka a všech herců, kteří svoje role dokážou dotáhnout k dokonalosti. Když Josef Bláha drží pod krkem Josefa Abrháma, to je neskutečná síla. Jóóóó, tohle je první liga! ()

• „Ty kdybys uměl Cvachu (Josef Vinklář) operovat jako dělat trapasy, tak je z tebe profesor Zahradníček,“ říká doktor Štrosmajer (Miloš Kopecký). Jan Zahradníček byl český lékař, ortoped a dětský chirurg a dlouholetý přednosta první ortopedické kliniky v Praze. (sator)