Primár Sova musí vypiť kalich horkosti až do dna vo chvíli, keď dostáva predvolanie na súd vo veci rozvodu jeho syna Karla. Ten stále nenachádza vytúžený pokoj duše a opäť zrejme bude musieť kvôli alkoholu zmeniť miesto. Manželka doktora Blažeja má tiež hlavu plnú starostí. Jej žiarlivosť má mimoriadne oprávnené dôvody a keď pristihne Blažeja so sestrou Inou, jeho zálety sa zrejme budú musieť na nejaký čas ukončiť. Medzitým hokejista Rezek opäť verí v svoje skoré vyliečenie, ku ktorému by mu mohla dopomôcť zložitá operácia. Plány sa však počas zákroku zmenili. (RTVS)

Kekik

"Kdopak se Vám rozvádí?" "Ále, jeden známý." "Áha, takže syn. No taky Vás toho mohli ušetřit." "A co tam od Vás chtějí?" "Tam se od Vás chce, abyste nahlas a přede všemi řekl věci, které normálně se stydíte říkat potichu a pro sebe." Doktor Štrosmajer je prostě nejlepší. "A já jsem vám jako bulík podleh tomu uhrančivýmu pohledu nebo co von to má, a začal jsem slibovat, že to všecko dobře dopadne... No jako septimán před deflorací " ()

rakovnik

"Já jsem začal slibovat, že všechno dobře dopadne, jako septimán před deflorací." Řehořovi u gramce Betty málem usnula, ale té se stejně líbí Přemek i s kratší nohou. Králová je jako panna Marie, zato Libuška Havelková zazářila jako dračice v soudní síni. Škoda, že se s ní u soudu nemohla poměřit Emma. ()

• Keď hokejista Přemysl Rezek (Viktor Preiss) lúšti na posteli krížovku, nevie Etiópsku rieku na tri .Sú iba dve možnosti, buď je to rieka BIR, alebo rieka OMO. A hovorí, že by mohol vzniknúť nejaký krížovkársky slovníček, kde sú takéto pomôcky pre krížovkárov a potom by sa lúštilo. Rezek zrejme nechodil do kníhkupectiev, lebo už od roku 1972 bol na trhu krížovkársky slovník ako kniha pod názvom Abeceda krížovkára od Jána Beličku. (Raccoon.city)