3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

Nikiko

To byl hnus, velebnosti. Úplně se mi z těch sviňáků zvedal žaludek. Tohle by mělo být povinné školní představení, na které by povinně měli jít i rodiče. ()

Jantar2

Je pravda že tvůrci tímto filmem neobjevili nic nového ale nabídli rodičům a široké veřejnosti konkrétní pohled na problém, který je pro většinu lidi, jež si jím neprošlo, skoro nepředstavitelný a v tom je právě síla tohoto dokumentu. Jak zde již komentující poznamenali nebo alespoň naznačili, je pravda, že dokument mohl zajít více do hloubky např. v tom co muže vede k tomu, že vyhledávají právě takto mladé dívky i přesto že pouze 5% z nich mají být pedofilové a chování vyobrazených mužů nemá s pedofilií moc společného. Tvůrci mohli také zajít více do hloubky v tom, jak by bylo možné lépe regulovat tento problém ze strany poskytovatelů online služeb. Obzvláště v část filmu předtím, než se dívky se štábem vydají na osobní schůzky, se z videohovorů s predátory tolik nedozvídáme ale je to alespoň zajímavé a rozhodně mi ve filmu nevadí. Určitě nejsem jediný, kdo by ocenil director’s cut verzi s více více videohovory, které se do filmu nedostaly. Líbí se mi, kolik práce tvůrci věnovali stavbě ateliérových pokojů „dívek“. Vizuálně je film za mě rozhodně na jedničku. Co se týče výpravy, atmosféry a celkového zpracování, film rozhodně obstál a zanechal ve mně a velké části kina silný dojem. Velkou roli na tom hlavně ke konci filmu hrál pro mě docela překvapivě soundtrack, který byl asi nejlepší, jež jsem v sociálním dokumentu slyšel. Celý film bych shrnul jako velice povedené dílo, které dostálo jeho záměru, který dle mého chápání nebyl ukázat na nový problém ale na „reálné situaci“ ukázat rodičům a široké veřejnosti praxi v této problematice. ()

WaspSalander

Silně emotivní záležitost, která vyvolá pocit hnusu, smutku, zděšení a vzteku. Paradoxně vyvolal nejednou v celém kinosálu upřímný a absurdní smích. ()

rey17

Špičkový dokument o současné realitě náctiletých na internetu a jejich lovcích, sexuálních predátorech. Měl by to vidět každý rodič, povinně. Nemůžu napsat, co bych provedl s těmi predátory, protože by mi Pomo zrušil účet. ()

Franki69

Realita on line světa ve 20.roce jednadvacátého století. Rodiče tisícovek dětí netuší, jak si jejich ratolesti krátí čas u mobilu nebo noťasu, kterej jim koupili na splátky, hlavně že maj od nich klid. A děti si prostě chtějí povídat a jsou zvídavé. No a tyhle osamělé, křehké a zranitelné nevinné duše přes facebooky a skypy lapají upocení frustráti, kteří v běžném životě nedokázali nic, zejména nejsou schopní navázat obyčejný, plnohodný lidský vztah. Ale, chránění zdánlivou vzdáleností, se na internetu mění v prasečkáře, kteří po 12 holčičce chtějí, aby jim ji „ukázala“ na webovku a ukájejí se u svýho upatlanýho počítače….A neštítí se vydírání, vyhrožování.. Z těch slintalů se mi zvedal kufr a v druhém plánu přicházela naštvanost, jak je možné, že se to děje v tak masovém měřítku? Je fakt dobře, že si tým Chalupová - Klusák dali s tímhle projektem práci, sehnali tři vynikající herečky a prachy na vznik tohoto dokudramatu z dětských pokojíčků. Viděli jsme v kině s přítelkyní a oba dáváme za 100%. ()

Frecerick

91% na ČSFD... už tohle číslo ve mně vyvolalo skepsi, že to přece nemůže být až takhle dobré a šel jsem na film s mírnou opatrností a možná mi celé moje skeptické uvažování nad tímhle filmem nějaký ten bodík strhlo. Nejvíc to podle mě dá žákům okolo 5. - 8. třídy, ale starší se fakt nedozví nic, co by už dávno nevěděli. Odborníci, kterým je v dokumentu věnováno pár minut screentimu, neřeknou nic extra zajímavého, co by mohlo přinést jiný pohled na počínání predátorů, které vidíme ve filmu... nějaký bližší psychologický rozbor bych určitě bral jako plus. Herečkám samozřejmě všechna čest, že to zvládly bez vážnějších psychických problémů, ale musím se přiznat, že občas jim to fakt ujelo, když už to ty herečky prostě nevydržely a musely si z těch úchyláků udělat prdel. Po vizuální a pro mě nečekaně i hudební stránce to bylo celkem OK a onen dojemný peek filmu na mě dokázal zapůsobit. Je to fajn, kvituji některé nápady, ale není to nic revolučního, co bych měl nutkání vidět znovu nebo to vynášet do nebes tak vysokým hodnocením. 7/10 PS: Za celou moji kariéru jako návštěvníka kina jsem neviděl smát se tolik lidí více jak polovinu filmu. Nevím však, jestli to vzhledem k tématu dokumentu bylo fakt k smíchu, nebo spíše smutné. ()

Ivu.shka

Kdyby tam bylo míň ptáků a víc odborných názorů, dala bych hvězdiček 5. Jinak se mi líbí, že se toho tvůrci prostě nebojí a těší mě, že se na tuhle problematiku upozorňuje. A před těma holkama smekám, to chtělo docela žaludek, to natáčení vydržet... ()

r007

Byla jsem zvědavá kdo vlastně ti predátoři jsou a tak jsem šla do kina. Upřímně nejlepší z celého filmu byl začátek, ten obrázek malé holčičky držící v ruce mobil a spěchající za maminkou s kočárkem mi asi uvízne v paměti na hodně dlouho. Z kina jsem odcházela zhnusená, co všechno je možné a protože mám 14 letou dceru, tak se mi v hlavě honí myšlenky na to, jestli i na ni to někdo zkoušel. Protože nemám ani Facebook ani žádnou jinou síť, tak si to vlastně ani neumím představit.a je pravda, že při některých scénách mi bylo na blití. Jako výstraha je to moc dobré a taky to možná rozvíří usazené internetové vody . Takže chválím režiséry už jen za ten odvážný nápad. A má idealistická naivní duše je přesvědčena, že viníci budou potrestáni. ()

Jenn

Cekala sem na toho jednoho, kdo se nechova jako odporny prase a na plno se rozbrecela. Nevim, jak bych se zachovala, kdybych mela dceru ve veku predstavitelek ale asi bych zacala panikarit, coz bude asi vetsina rodicu ted delat. Na jednu stranu je to ale dobre. P.s. desne se mi libila hudba u titulku! ()

Diego75

Po zhlédnutí Českého snu jsem nevěřil, že by mohl Vít Klusák natočit něco lepšího. S Barborou Chalupovou se mu to ale jednoznačně povedlo. Herecké výkony všech dívek byly skvělé a ani jedna z nich nepůsobila nuceně. Geniální taktika lovení predátorů pak vytvořila skvělou filmovou atmosféru a tento snímek je rozhodně obrovským přínosem, jakým žádný jiný český dokument dosud nebyl. ()

rytir1 odpad!

Tohle mi v jedné věci silně připomíná 50 odstínů šedi. PR to totiž měla tak šikovně a dokonale promyšleno, že vám to natlačí do hlav i kdyby jste nechtěli. Film tlačící až příliš na statistiku, za to málo se věnující skutečné problematice. Do hereček obsadím dvacetileté děti nalíčené na dvanáct, to už si připadám jako v BH 90210 kde třicátníci hráli patnáctky. Tam to aspon ale byla kvalita. Tu zde nevidím. Hodnocení jen udává masa, která je ovlivněna tématikou víc než filmařinou. Určitě dobré téma, ale když si vzpomenu na maminky okolo sebe v kině, jak žvatlaly umělecké hodnocení na tohoto Spielberga, jsem rád že jsem jedl u filmu brambůrky a ne kebab, nebo bych ho asi hned viděl zpátky venku pod sedadlem. Skvěle manipulovatelné dílo na české diváky. Opravdová realita ale tohoto problému je jinde. Pokusy navodit detaily uměle prostě nestačí. ()

Jirka.Moser

Nemám rád typy dokumentů, které jen zprostředkovávají informace. Tohle ale není případ V síti. Tvůrci se pomocí tří hereček přímo zapojují do problematiky pedofilů na internetu, nebo jak oni říkají, "sexuálních predátorů". Komunikují pomocí chatu a videohovoru, při kterém vznikají opravdu divné a těžko chápající situace. Dokument je završen i osobním setkáním, při kterém vidíme opravdový herecký um třech mladých hereček. Dokument trochu hraje na city, většinu času se budete cítit znechuceni, nechybí ale ani vtipné nebo dojemné scény. Sice technické zpracování nebylo na jedničku, ale nedá se pochybovat o velmi povedeném výchovně vzdělávacím prostředku pro děti na základní škole. 4/5 ()

Majkl91

Samozřejmě je to TOP, ale: 1) Namísto jedné holky měl být i kluk, aby bylo patrné, že problém se netýká jen útoků chlapů na holky. 2) Na konci měla být rozprava mezi rodiči, zasaženými dětmi a sexuologem, aby bylo jasně řečeno, že totální zákaz internetu dětem nic neřeší a naopak vytváří příležitosti predátorům (jen v titulcích to fakt nestačí). 3) Spolu s Ústečákem měli podobně vydusit i toho vyděrače (který si na místě zasloužil přes hubu), protože z reakce Terezy si nic moc nedělal. Jinak jako nastávajícímu otci holčičky se mi chce blejt, jaký [cenzura]hovada[konec cenzury] existují mezi námi... ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)