Obyčajná láska

• Česko Obyčejná láska (viac)

Joan a Tom sú manželmi už mnoho rokov. Obyčajný pár prežíva každodennú lásku a ich vzťah má ľahkosť, akú dokáže vybrúsiť len dlhý spoločne strávený život. Keď Joan diagnostikujú rakovinu prsníka, priebeh jej liečby vystaví ich vzájomnú oddanosť skúške. Podarí sa im s humorom, nadhľadom a cťou prežiť rok nepriazne osudu? (TV JOJ)

VanTom

Obyčejný postarší manželský pár se musí postavit (ne)obyčejné životní situaci, když ženě diagnostikují rakovinu prsu. Následuje (obyčejný) nemocniční kolotoč vyšetření, operací, chemoterapie. Komorní drama se jejich tíživý úděl snaží podat zcela neokázale, co možná nejobyčejněji – ovšem ve výsledku sklouzává spíš k prázdné povrchnosti, která ztrápenými pohledy postav do nikam za doprovodu teskné hudby k silnému tématu nic neobyčejného ani podnětného neříká. ()

Adabaz

[60%] Film nenaplnil mé očekávání. Pořád jsem čekal, jestli nastane dlouho očekáváný moment, kdy se zakoukám do děje a po kterém už nebudu moct oddělat oči od obrazovky. 😄 Nic takového se nestalo. Snímek je určen pro ty, kteří neočekávají žádné drama a napjaté situace. Po celou dobu se odehrávají tiché rozhovory mezi postavami, následuje léčba a pořád takhle dokola. Nicméně, skvělé herecké obsazení, Liam Neeson a Lesley Manville zahráli své role skvěle (na Liama jsme zvyklí především z akčních thrillerů a bylo dobrý ho vidět taky mimo svůj „obor“). Ve filmu jsme se dočkali té správné romantické atmosféry, která by v tomto žánru nikdy neměla chybět. Film bych doporučil spíše těm, kteří si podobnou situací prošli a tím pádem všechno lépe pochopí. ()

emma53

Asi to není film pro každého a je to celkem pochopitelné. Kdo si tím alespoň částečně neprošel, těžko pochopí některé situace, které tam nastaly. Vzhledem k tomu, že mám podobně smutnou zkušenost za sebou, tak mohu s čistým svědomím napsat, že Liam a Lesley zahráli své role naprosto dokonale a vytvořili tak i tu správnou atmosféru. ()

Aljak

Pekný film, ktorý síce zobrazuje pomerne smutnú a depresívnu tému, ale v takom uvoľnenom štýle. Celé to pôsobí veľmi realisticky a od ústrednej dvojice sme videli vynikajúce herecké výkony (btw. Liam sa mi oveľa viac páči v takýchto dramatických rolách ako v tých akčných). Ľudí, čo si prežili podobnú situáciu, zasiahne tento film asi o kus viac. Ja som si našťastie nič také nezažil (a dúfam, že ani nezažijem), no napriek tomu ma Ordinary Love chytilo za srdce. Bolo to také bittersweet... 4* ()

silentname

"Ordinary Love" vnímam ako film, ktorý asi nesadne úplne každému. Ide o drámu, ktorá rieši celkom náročné otázky a otvára veľmi citlivé témy. No zvláda to dosť dobre a sledovanie nie je tak ťažkopádne ako to bolo v prípade iných projektov ("Amour"). Je tu viac cítiť tú nádej, tempo je solídnejšie a filmmá veľmi dobré herecké výkony ústrednej dvojice v podaní Liama Neesona a Lesley Manville. Obaja vedia dať do svojich rolí úplné maximum a zvládajú to, čo sa od nich očakáva. Veľmi dobre vedia zachytiť ich spoločnú lásku, no rovnako aj celkovú frustráciu, keď sa snažia s celou tou situáciou nejako vyrovnať. Do toho všetkého ešte aj vstupuje skutočnosť, že stratili svoju dcéru, ktorá v tom všetkom funguje ako ďalšia premenná. Nech sa to stalo akokoľvek dávno, ide o niečo, čo sa nedá nikdy úplne stráviť a v takomto momente to vie vyplávať na povrch. No skrz dobre zvolené postavy, ukážku že existuje nádej a snahu pomôcť iným vyrovnať sa s ich vlastnou bolesťou sa nakoniec ukáže, že možno sú schopní sa s tým všetkým nejako popasovať a nerezignovať na všetko. Pre mňa silný film, ktorému veľmi pomáhajú práve herecké výkony našich protagonistov a funguje veľmi dobre. Určite ale nejde o projekt, ktorý ocení každý. Hodnotenie: B+ ()

• Ve filmu se objevily skutečné zdravotní sestry, které pracují s onkologickými pacienty. (makimarketa)
  • Prvý scenár pre skúseného dramatika Owena McCaffertyho, ktorý príbeh čiastočne založil na skúsenostiach, ktorými prešli on a jeho manželka. (Arsenal83)