Tridsať prípadov majora Zemana

• Československo Třicet případů majora Zemana (viac)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Predloha:

Oldřich Železný (poviedka)

Vladimír Brabec, Rudolf Jelínek, Miloš Willig, František Němec, Ladislav Mrkvička, Vladimír Ráž, Josef Větrovec, Emil Horváth ml., Renáta Doleželová (viac)

Recenzie používateľa filmmovier k tomuto seriálu (3)

Beštia – 1948 (1975) (S01E06)

Jeden ze tří (možná čtyř) případů Honzy Zemana, který mně zajímá. Pilčíkovu brutální story samozřejmě znám, takže jsem byl zvědav, jak si s ním poradili tvůrci téhle komunistické veleparády. Inu, jako samostatný televizní film je to dobré. Výstupy Mildy a Filipovského pobavily, atmosféra Šumavy je neskutečně luxusně vyobrazená a mnohem temnější, než na anglických blatech (tu temnotu fakt oceňuju), vyšetřování bylo zajímavé, už od začátku poměrně dost mrazivé a Stella jako záporačka naprosto luxusní, jen teda nechápu, jak mohla objevit ten požár hájovny. Jinak ale super. Jeden z nejbrutálnějších příběhů české kriminální historie, je tady sice vylíčen ještě docela na pohodu, ale ta atmosféra je fakt hustá a i tak je to víc než dobré. 80%. ()

Kvadratúra ženy – 1958 (1976) (S02E05)

Poslední ze tří případů Honzy Zemana, který mně zajímal. Kvalitní atmosférická detektivka plná vynikajících hereckých výkonů, výtečně napsaná i natočená a absolutně politiky prostá. Klenot české kriminální tvorby, a ačkoliv na geniální a mrazivou Studnu ani v nejmenším nemá, atmosférou a fantastickou hudbou jí tvrdě šlape na paty. A navíc je to oproti skutečnému případu upravené jen minimálně, což je další plus. Jen je škoda, že nám Honza nevyřešil i tu Otýlii. 80%. ()

Studňa – 1969 (1978) (S03E06)

Skvostná, prvotřídní detektivka s trochou propagandy, která ale zůstává ve stínu naprosto fascinujícího, temného případu se zatraceně temnou a opravdu mrazivou atmosférou, a rozhodně ne jenom v závěru. Ze starýho Brůny jsem byl v šoku i já, ta postava je absolutně neuvěřitelná a herecký výkon geniální. Opravdový skvost, ve kterém se najde i kupa humorných momentů. A hlavně je to fakt takové poklidné, Honza Zeman je v nejlepším slova smyslu rozhodně český Columbo. Nebo Poirot. Studna je geniální záležitost a názory, které ji přirovnávají k hororu opravdu nejsou daleko od pravdy. Ponurý strašidelný dům, vesničané, kteří mezi sebou nechtějí cizince... "Nad ní stál otec se sekerou v ruce. Divně se kýval. Zdálo se mi dokonce... že se usmívá...." Psycho. Fakt psycho. Mnohem lepší, než to od Alfreda. 95%. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

28.12.2020

Ve věku 81 let po dlouhé nemoci zemřel český herec Ladislav Mrkvička. Známou tvář českého filmu můžete znát například ze snímků Atentát či Dostih, popřípadě pak ze seriálů 30 případů majora Zemana,… (viac)

Zemřel Vladimír Brabec

Zemřel Vladimír Brabec

02.09.2017

V pátek večer nás opustil herec a dabér Vladimír Brabec. Nefalšovaná legenda, jíž proslavil kontroverzní seriál 30 případů majora Zemana, odešla ve věku 83 let a své poslední chvíle strávila s… (viac)