Pocta Freddiemu Mercurymu

(koncert)
  • Veľká Británia The Freddie Mercury Tribute: Concert for AIDS Awareness (viac)

Největší hudební hvězdy 20. dubna 1992 uctily svým vystoupením na stadionu ve Wembley památku frontmana kapely Queen... Freddie Mercury byl hvězdou největší velikosti a jeho odchod v listopadu roku 1991 zasáhl celý hudební svět. Po úvodním šoku se zbylí členové skupiny Queen rozhodli uspořádat velký koncert k uctění jeho památky, při čemž výtěžek z celé akce se rozhodli věnovat na boj proti nemoci AIDS, která se stala frontmanovi jejich skupiny osudnou. Kapela oslovila řadu hvězd, které účast přijaly, a navíc se vzdaly honoráře. Výsledkem jejich společného úsilí byl koncert, který se řadí mezi ty nejlepší v celé rockové historii. Atmosféra plná emocí, smíšené pocity radosti a smutku, kterou sdíleli fanoušci na stadionu, televizní diváci po celém světě i účinkující, byla zážitkem, na který se nezapomíná. (Česká televize)

Tsuki003

Wow... co mám říct? Jeden z nejlepších koncertů, co jsem kdy viděla. A to tam Freddie ani nebyl osobně :) Musel to tenkrát být úžasný zážitek. Queen je obrovská legenda, na tu nikdy nezapomeneme. A stejně tak Freddie, který sice podlehl AIDS, ale pořád máme vzpomínku na jeho vyjímečný hlas, geniální přednes a taky nám zanechal obrovské poselství. Ten závěr koncertu je nádhera: Liza Minnelli, We are the champions... a všichni na pódiu... :' ) ()

GASTON73

Skladby: 1.Joe Elliott, Slash & Queen – Tie Your Mother Down 2.Roger Daltrey, Tony Iommi & Queen – I Want It All 3.Zucchero & Queen – Las Palabras De Amor 4.Gary Cherone, Tony Iommi & Queen – Hammer To Fall 5.James Hetfield, Tony Iommi & Queen – Stone Cold Crazy 6.Robert Plant & Queen – Crazy Little Thing Called Love 7.Brian May – Too Much Love Will Kill You 8.Paul Young & Queen – Radio Ga Ga 9.Seal & Queen – Who Wants To Live Forever 10.Lisa Stansfield & Queen – I Want To Break Free 11.David Bowie, Annie Lennox & Queen – Under Pressure 12.Ian Hunter, David Bowie, Mick Ronson & Queen – All The Young Dudes 13.David Bowie, Mick Ronson & Queen – Heroes 14.George Michael & Queen –’39 15.George Michael, Lisa Stansfield & Queen – These Are The Days Of Our Lives 16.George Michael, London Gospel Choir & Queen – Somebody To Love 17.Elton John, Axl Rose & Queen – Bohemian Rhapsody 18.Elton John, Tony Iommi & Queen – The Show Must Go On 19.Axl Rose & Queen – We Will Rock You 20.Liza Minnelli & Ensemble – We Are The Champions ()

BarVo

Svojho času ma to strašne dojalo, dnes po rokoch mi to potvrdilo, že druhý Freddie proste nie je a nebude. Miestami obstojné, miestami desné spevácke výkony korunované slipo-legínami Axla Rosea, ktoré dúfam už nikdy na nikom neuvidím. ()

buchannon

Při sledování tohohle megalomanského KONCERTU jsem nebyl v úplně komfortní zóně, protože jsem dělal titulky pro moji mámu, která Freddiežel nevládne anglinou a Briandík už ani povinnou ruštinou. Takže jsem si jej neužil naplno. Ale... Těžko si dokážu představit lepší rozloučení s Bohem. I když jsem měl hlavu v oblacích. V oblacích nebo v prdeli? Už sám nevím. ()

dawexx

Není mnoho slov, která by popsala atmosféru tohoto koncertu, takže se omezím spolu s Freddieho odkazem jen na: The show must go on!! ()

intheend

Tenhle koncert je fantastická pocta jednomu z nejlepších zpěváků všech dob. Freddie byl výjimečný a nenahraditelný. Je to parádní zážitek od začátku do konce a myslím, že se většina shodne, že to co předvedl George Michael v Somebody to Love je něco nezapomenutelnýho. Obrovská škoda, že 25 let po Freddiem zemřeli i dva hosté a to právě George Michael a David Bowie. Nejde hodnotit jinak, než za 5*. ()

BigJohn02

Skvělý hudební zážitek, který tehdy v TV sledoval snad každý. Výborný set Extreme a v hlavním koncertu několik opravdu skvělých čísel (Daltrey, Bowie, Plant, Lennox a především George Michael). I ten slizký Axl se výjimečně dá snést. ()