CATS skladatele Andrew Lloyd Webbera, jeden z nejznámějších muzikálů všech dob, poprvé učaroval divákům na West Endu v roce 1981. Píseň 'Memory' se ihned stala celosvětovým hitem, celý muzikál lámal jeden rekord za druhým a postupně dobýval svět. Výjimečná edice Blu-Ray™ s hvězdným obsazením v čele s Elaine Paige a Sirem Johnem Millsem, dech beroucím obrazovým zpracováním a digitálním zvukem osmdesátičlenného orchestru, vás zavede hluboko do tajemného světa CATS. (oficiálny text distribútora)

pakobylka

Kočičí muzikál v kočičích kulisách ... v kočičích kostýmech ... a v kočičích maskách - z nichž některé jsou převelice půvabné ... a jiné nikoli. Dokonale kopíruje kočičí způsoby, aniž by pochopil kočičí duši. Neboť nefalšovaná kočka je především soběstačná mýtická bytost, která je spjatá s tajemstvím noci. Smyslná elegantní individualistka, a která si střeží svou nezávislost. Je sice napojená na magii všehomíra, přesto - nebo snad právě proto nepotřebuje typicky lidské berličky v podobě znovuzrození či zmrtvýchvstání ... a dál si věří na svých devět životů. Asi nejsilnější je úvod, naplněný kolektivním kočičím křepčením. Protože to ještě naivně očekáváte nějakou nosnou zápletku ... jakkoli banální ... charakteristickou pro muzikál. Jenomže ... posléze zjistíte, že vlastní příběh prakticky neexistuje. Objevují se a zase samovolně mizí pouhé náznaky příběhů - a jsou vám představovány roztodivné kočky, které jsou nositelkami spíše lidských nežli kočičích kostýmů ... a vlastností. Teprve ve finále ... spolu se známou podmanivou písní (jedinou, která mě dojala) ... se objeví cosi, co by se při troše dobré vůle dalo nazvat příběhem ... a na co by každá opravdová kočka patrně hleděla s krajní nedůvěrou. Po vizuální stránce je to podívaná náramná, ovšem zároveň lehce iritující. Nenadšené 3* ()

filmmovier

Díky tomuto filmu ve měn definitivně zhynula touha vidět verzi 2019. Díky bohu za to. Muzikálu Cats jsem se vždycky bál. Měl jsem za to, že jde jen o bizarní šílenost, jejíž existenci na této planetě nechápu. Ovšem není radno podceňovat Andrewa Lloyda Webbera! Cats jsou totiž muzikál s mnoha fantastickými songy a ještě lepší hudbou, který postupně graduje a ty nejlepší písně jsou fakt až od půlky dál. Začátek sice trochu bizarní opravdu je, ale tak nějak kočičácky. Nebojím se říct, že Cats jsou geniální muzikál a já si ho užil, písně jsou fenomenální, ale na rozdíl od Fantoma opery nebo Bídníků mi stačí vidět ho jenom jednou. Jsem rád, že existuje tahle verze. 85%. ()

bohemia_regent

Je to zvláštní muzikál, protože téměř postrádá to, co je základem každého dramatického díla - konflikt. Vlastně se jedná o přehlídku jednotlivých postav, které za pomoci sboru pěvecky odvyprávějí svůj kočičí životopis, načež se zařadí do davu, z toho se vyčlení další postava atd. atd. pořád dokola. Na druhou stranu je třeba uznat, že muzikálu hodně pomáhá choreografie, efektní kostýmy a hlavně výborná hudba. A ve filmovém zpracování navíc i vynikající střih. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Kočky; režie David Mallet; divadelní režie Trevor Nunn. ()

simply

Miluju muzikály a mám jich ráda celkem hodně, ale Kočky jsou zvláštní. Krásná hudba a některé kostýmy, úžasná Elaine Paige jako Grizabella. Při jejím Memory mi běhal mráz po zádech... Na druhou stranu nedějové a celkem předvídatelné. Věřím, že sledovat Kočky v divadle musí být velký zážitek, ale na televizní obrazovky to je celkem málo. ()

Autogram

Muzikál, ktorý stojí mimo môjho záujmu. Nie je o žiadnom príbehu, dokonca ani o hudbe a speve okrem jedinej výraznej skladby Memory. Všetko stojí len na tanečnej choreografii a výrazných mačacích maskách a kostýmoch. Ďakujem, ale toto som od majstra Webbera nečakal, skôr by som to nazval výtvarným umením s hudobným podmazom. ()

Muzikál Cats nabírá hvězdné obsazení

Muzikál Cats nabírá hvězdné obsazení

20.07.2018

Muzikály v posledních letech dost letí, není tedy divu, že Hollywood spěchá s výrobou nových (La La Land), pokračováním starších (Mamma Mia! Here We Go Again), nebo rovnou remaky těch již ověřených … (viac)