Dark Waters

• USA Dry Run (pracovný názov) (viac)

Psychologický thriller rozpráva skutočný príbeh právnika Roberta Bilotta (Mark Ruffalo), ktorý odhalí spojenie medzi záhadnými úmrtiami a chemickou spoločnosťou DuPont. Bojuje za to, aby pravda vyšla najavo. (dixx)

pallok

Ako by ich jedna mater mala. Tak som si pri pozeraní tejto špinavej vody pomyslel. Spomenul som si totiž na Robertovu Julku a jej oskarovú Erin Brockovičovú. Ale čím ďalej som pozeral, tým viac som si bol istý, že to jedna mater nebola, dokonca ani tato. Zatiaľ čo Julka za svoju roľu dostala Oskara, Zlatý glóbus, ba aj Baftu, Značka Ruffalo získala iba nomináciu v kategórii režisér César Awards 2021 a nepomohla mu ani krása Anničky Hathaway. Predsa len dievčina ktorá kúše rohlíky naprieč to dala oproti Anne i Markovi NA PÁNA. No a aby som to skrátil, príbeh bol ako hovoria niektorí zdĺhavý, čo je aj pravda, aj nudný, čo je asi tiež pravda, myslím si, že z toho teflónu sa dal vytrieskať podstatne lepší film. A aby som sa nemusel veľmi trápiť s hodnotením, odteraz budem používať už len dve známky: páči = *****, nepáči = *. V celkovom hodnotení to nespôsobí žiadny problém (aspoň dúfam), a odpad! používať nebudem – to aby som náhodou neurazil filmových bohov, hlavne tých najvyšších. No a prvé takéto hodnotenie = *. ()

lineker

Jeden z mnoha náhledů do komplikovaného amerického soudního systému, zvláště pak v boji kde i s jasnou spravedlností nemáte výhru zaručenou. Monstr kauza s monstr společností, která se jala trávit spoluobčany, protože byznys je přece až na prvním místě. Obdiv reálnému Robertu Bilottovi. ()

peproch

Ohio Cincinati, Robert se ujme farmáře ze Záp.Virginie, jehož krávy i rodina umírají. Odhalí podvody i klamy chemičky DuPont. Léta a léta trvá jeho souboj o právo a odškodnění, souboj o svoji duši se strachem a malomyslností Skvělá podpora manželky, právního týmu. Boj o teflon, Todd Haynes ukazuje víc venkov než soudní přelíčení. ()