Dark Waters

• USA Dry Run (pracovný názov) (viac)

Psychologický thriller rozpráva skutočný príbeh právnika Roberta Bilotta (Mark Ruffalo), ktorý odhalí spojenie medzi záhadnými úmrtiami a chemickou spoločnosťou DuPont. Bojuje za to, aby pravda vyšla najavo. (dixx)

Milonak

Popravdě - neumím si představit, že by tento příběh natočil někdo zajímavěji. Od začátku do konce to neztratilo snad ani na chvíli tah na branku, i když to možná ani nebylo za každou cenu jediným cílem tvůrců filmu. Nevzpomínám si ani na jeden okamžik či scénu, které by neměly ve filmu své místo a význam. Po zhlédnutí jsem si říkal, že takhle nějak přesně to mohlo být i ve skutečnosti. Celé to je lehce depresivní a to nejen díky tématu samotnému, ale i jakémusi šedivému ponurému nádechu a celkově vytvořené atmosféře. Jak se mi líbily i další podobné filmy - např. Erin Brockovich nebo Vyvolávač deště - tak Dark Waters na mě působil civilněji a ne tak "Hollywoodsky". Výborné herecké výkony nejen ústřední dvojice, kdy zejména Anne Hathaway mě nesmírně mile překvapila po všech těch nesmyslech, ve kterých jsem ji dříve viděl. A závěrečné zjištění, že ve filmu si zahrálo několik skutečných reálných aktérů této kauzy mé sympatie k filmu jen zvedlo. Musím dát plný počet - takže 5*. PS. Je až s podivem, co je v dnešním světě možné: obrovská, neuvěřitelně bohatá firma - ačkoliv si je všeho vědoma - může zabíjet a mrzačit lidi a jediným trestem je finanční vyrovnání, které ani nepředstavuje její roční zisk z devadesátých let. Peníze ovládly svět.... ()

lineker

Jeden z mnoha náhledů do komplikovaného amerického soudního systému, zvláště pak v boji kde i s jasnou spravedlností nemáte výhru zaručenou. Monstr kauza s monstr společností, která se jala trávit spoluobčany, protože byznys je přece až na prvním místě. Obdiv reálnému Robertu Bilottovi. ()

peproch

Ohio Cincinati, Robert se ujme farmáře ze Záp.Virginie, jehož krávy i rodina umírají. Odhalí podvody i klamy chemičky DuPont. Léta a léta trvá jeho souboj o právo a odškodnění, souboj o svoji duši se strachem a malomyslností Skvělá podpora manželky, právního týmu. Boj o teflon, Todd Haynes ukazuje víc venkov než soudní přelíčení. ()