Richard a Priscilla Parkerovi jsou šťastný manželský pár, mají dceru, dům a vydělávají tak, že si mohou dopřát vše, co potřebují ke spokojenému životu. Ovšem z jejich vztahu se lety jaksi vytratila romantika. Když jim jejich noví sousedé, Kay a Eddy Otisovi navrhnou, že si na jednu noc vymění navzájem partnery, všichni s tím souhlasí. Avšak Kay je po noci lásky s Richardem nalezena ve své posteli mrtvá... (oficiálny text distribútora)

Trammbo

Plejáda naprosto zhovadilých logických děr a postav pohybujících se chováním na hraně demence. Celý tenhle paskvil držel nad vodou pouze kompetentně slizký Spacey, příjemnej Whitaker, jehož postava byla ale zoufale nevyužita, a pomerně solidní kamera. Idylický konec, kdy postavy jakoby mávnutím kouzelného proutku zapomenou na všechny své fatální neshody působí jako parodie sebe sama. 2/10 ()

ink flo

První půlka je taková hitchcockovina (s klasickým námětem šmírování za oknem) o dvou párech, které koketují s myšlenkou vyměnit si na jednu noc partnerky. Druhá půlka trochu ztrashovatí do thrilleru s několika solidními logickými dírami. Lehce nad průměrem to drží hlavně dobrý obsazení - Kevin Kline, který tu má stejný "štramácký" knírek jako v "I love you to death", Forest Whitaker a hlavně slizkej záporák Kevin Spacey (u téhle role se opravdu nemůžete ubránit myšlenkám na to, proč byl cancelnutej a někde vzadu to tam vidět :-) ()

PogoJoe

Výměna manželek po americku. Opět výborný Kevin Spacey a jeho proměna z nadšeného souseda, co ví, jak žít a umí si to vychutnat do chladnokrevného padoucha, kterým opravdu je (v tomto filmu, samozřejmě). Slušně natočený detektivní thriller s kvalitním scénářem, který mě zaujal. Ke konci už trochu klasika, ale čtyři hvězdičky si zaslouží. ()

Gilmour93

Dva ženatí pánové, kteří se trumfují, kdo poruší více z Desatera od bodu číslo 5. Jeden se zaměří na dychtění a smilnění, druhý exceluje v tom zbytku.. Karty ve stylu thrillerů Hitche jsou rozdány docela slibně, ale jakmile má jít do tuhého, hoří Pakula jako fakule a dělá z toho komedii. No nic, aspoň že si Kevin potrénoval vnucování vůle a předstírání zdravotních problémů pro svůj budoucí majstrštyk.. ()

Kaka

První polovina je hloupá a naprosto mimo. Druhá už je relativně jakž takž napínavá a nepředvídatelná. Nicméně proměna postavy Kevina Klinea, resp. jeho utrhnutí se ze řetězu je stejně nevěrohodné, jako snímek sám. Trapně (hloupé dialogy) hecující Mary Elizabeth Mastrantonio prakticky ani nestojí za pozornost, stejně jako úlisný a tehdy ještě relativně neznámý Spacey. Klíčová scéna samotná je naprosto mimo a tvůrci si zřejmě pustili při psaní scénáře hlavu na špacír, protože takovéto "scifi prvky" mně rozesmávaly co minutu. Výměna manželek ? Ne děkuji. Jednou a dost. ()