Star Trek

• USA Star Trek (viac)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (viac)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenzie používateľa sepp k tomuto seriálu (56)

Proměna (1967) (S02E02)

Už začínám chápat proč wokaři a feministky (včetně těch, co píšou současné, nové díly ST) nenávidí postavu Kirka - jedním z důvodů je zcela jistě i tento  díl. Autoři zde totiž krásně vykreslili ženy, které se zaměří pouze na kariéru a odmítnou rodinný život, jako nesnesitelné fúrie bez smyslu života. ()

Páteční dítě (1967) (S02E03)

Tenhle díl se ze začátku moc nezdál, ale vyklubala se z něj akční perla. Scéna v horách s těhotnou ženou, kde si McCoy se Spockem vymění všeříkající pohledy, je nezapomenutelná. ()

Kdo truchlí pro Adonise? (1967) (S02E04)

Velmi originální a naprosto skvělý díl. Odzbrojující poslední věta Kirka. ()

Vlk v ovčíně (1967) (S02E07)

Tak nebylo to nejhorší, člověka to celkem udržovalo v napětí. Ale to rozuzlení... no, nic moc. Jak to jen říct, holt takové klasicky... anglosaské. Nejlepší scénou klasicky ta úplně poslední se Spockem. ()

Smrtící roky (1967) (S02E11)

Nenechte se zmást, tenhle díl se tváří nevinně, přitom jde o jedno z největších dramat celé TOS. ()

Já, Mudd (1967) (S02E12)

V této sezóně další neuvěřitelně slabá a nudná epizoda. I proto, že náměty se začínají de facto opakovat. ()

Trable s tribbly (1967) (S02E13)

Co na to říct. Jedna z legendárních epizod, kde je i zřejmě nejkomičtější scéna celého Star Treku, kde je v hlavní roli sám Kirk. Tohle se nedá ani hodnotit, to je prostě over-the-top díl a je na něm vidět, jak se při jeho natáčení všichni náramně bavili. ()

Cesta k Babylonu (1967) (S02E15)

Kriminálka ve vesmíru budoucnosti a zcela určitě jedna z nejlepších epizod z celé TOS. ()

Hráči z Triskelionu (1968) (S02E17)

Nejlepší na této epizodě je neskutečně sexy Angelique Pettyjohnová. ()

Posedlost (1967) (S02E18)

Nechápu ty jakože rozmrzelé (nebo jak to nazvat) komentáře zde. Naprosto skvělá epizoda - 9/10. ()

Podíl z akce (1968) (S02E20)

Přiznám se, že tenhle "návrat v čase" mi moc nesedl. ()

Principy moci (1968) (S02E23)

Tak potenciálně zajímavý námět, leč bohužel značně nevyužitý. Ale i tak zajímavé. ()

Sláva Omegy (1968) (S02E25)

Na začátku se tento díl nezdál, ale ten příběh mne naprosto upoutal. Tedy až někam do 3/4 stopáže, konec byl celkem nečekaný a... inu, banální a klasicky hollywoodský. Ale jinak nestandardně akční díl a jak říkám, po většinu času interesantní zápletka. Ale kvůli tomu konci jen 4*. ()

Místo přidělení: Země (1968) (S02E26)

Další díl, co mi absolutně nesedl. Myslím, že tehdy si nehráli na finále seriálových sezón jako dnes, alespoň ne u všech seriálů. Nicméně toto je finále druhé sezóny nedůstojné. Jednu hvězdu za tu krásnou černou kočku, a to je tak asi všechno pozitivní na tomto díle. ()

Série 3 (1968) (S03)

I třetí série si udržela výtečnou úroveň, vyjma pár epizod, což je ale v každé sérii každého seriálu. Bylo dobré si oživit TOS a je mi teď už naprosto zcel jasné, proč feministiky a woke "fandové" ST tak nenávidí postavu kapitána J. T. Kirka. ()

Přízračná přestřelka (1968) (S03E01)

Tenhle typ ST epizod osobně nesnáším. 1 hvězda za skvělého Chekova ()

Elaan z Troyiu (1968) (S03E02)

Dost možná nejlepší epizoda třetí série. A naprosto jedinečná hláška Kirka: "Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in this galaxy that can make that claim." ()

Případ Enterprise (1968) (S03E04)

Jedna z nejlepších epizod celé TOS - skvěle napsaná, skvěle zahraná. ()

Star Trek má nového Pikea

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)