USS Enterprise sleduje záhadné volání o pomoc na údajně dávno mrtvou planetu. (SkyShowtime)

sirien

excelentní námět - kulhající provedení. Těch pár předložených dilemat moc nefungovalo, dějově to bylo předvídatelné, ty MZáci až moc OP (takže další super-OP godlike emzáci, tentokrát navíc zbytečně, díl by fungoval i bez toho). A popravdě, tady autorům poněkud selhala představivost - jakože byosti vyvinuté do existence ve formě čisté energie, ale vrcholně vytvoření androidi neschopní smyslového vnímání - možná kdyby tam bylo míň keců o Bohu a víc SF, fungovalo by to líp. ()

RedDuck

Dobrá epizoda, stará mocná civilizace po sebezničující válce přežívá jen v podobě 3 nehmotných entit a prosí posádku, aby se mohla dočasně převtělit do jejích těl, aby mohla vyrobit androidy. Po velkých dohadech a silné motivační řeči kapitána se s prosbou souhlasí. ()

majo25

Už niekoľké stretnutie s tak mocnými emzákmi, že pripomínajú skôr bohov než humanoidné bytosti. Zaujímavá zápletka, diabolský "Spock" a silná hrozba. Škoda nelogičností. Tvorcovia si naivne dokázali predstaviť androidov iba ako bezcitné kovové schránky a nie také so senzormi na cit, dotyk, teplo atď. Nedotiahnutý je aj záver, keď zo stavby androidov oné mocné bytosti nepochopiteľne a bez vysvetlenia upustia. ()

darkrobyk

-Jednoho dne se staly naše mysli tak mocné, že jsme se začali považovat za bohy.- Tři bytosti přežívají jen jako vědomí na zničené planetě. Po setkání s posádkou Enterprise se rozhodnou s jejich pomocí vytvořit si těla androidů. Když ale okusí vypůjčená lidská těla, pochopí, byť ne všichni, že než být v těle, co nemá smysly, bylo by lepší nebýt vůbec. Závěr je tedy jasný a logický. ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Return to Tomorrow" bola vysielaná ako dvadsiata, preto je niekedy označená ako S02E20. (koba)