Není kuchař jako kuchař

• Česko Spousta práce (viac)

Komik Clyde Cook hraje kuchaře a šéf tábora Oliver Hardy mu poručí, aby udělal k jídlu pro celý tábor pstruha, zajíce a nějaký zákusek. Clyde dost neobratně loví ryby a místo zajíce přinese skunka. Pak se nedopatřením dvoří dívce (ta dělala milostné posunky na někoho jiného) a její žárlivý muž mu za trest do lívanců nasype střelný prach. Lívance pak při nabodnutí na vidličku vybuchují, zvlášť Hardymu, který si jich poručil celou kupu. Povedený je gag, v němž Clydeovi napadají do těsta slunečnicová semínka a když vyndá pekáč z trouby, vyrůstají z buchty kytky. Clyde pak prchne před rozezleným Hardym ve vagónu, kde se střetne s žárlivým manželem. Oba pak z vagónu, který balancuje na okraji propasti, visí dolů. Clyde seskočí na skalní výběžek, lechtá svého protivníka klackem. Ten se zřítí do vody a nebohý Clyde má konečně klid. (Dep8)

Iggy

Komik Clyde Cook hraje kuchaře a šéf tábora Oliver Hardy mu poručí k jídlu pro celý tábor pstruha, zajíce a nějaký zákusek. Clyde dost neobratně loví ryby a místo zajíce přinese skunka. Pak se nedopatřením dvoří dívce (ta dělala milostné posunky na někoho jiného) a její žárlivý muž mu za trest do lívanců nasype střelný prach. Lívance pak při nabodnutí na vidličku vybuchují, zvlášť Hardymu, který si jich poručil celou kupu. Povedený je gag, v němž Clydeovi napadají do těsta slunečnicová semínka a když vyndá pekáč z trouby, vyrůstají z buchty kytky. Clyde pak prchne před rozezleným Hardym ve vagoně, kde se střetne s žárlivým manželem. Oba pak visí z vagonu, který balancuje na okraji propasti. Clyde seskočí na skalní výběžek, lehtá svého protivníka klackem, až se zřítí do vody a nebohý Clyde má konečně klid. ()

dopitak

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Nine (1926-1928). Z velitele tábora Hardyho si nikdo srandičky dělat nebude, ani střelným prachem v lívancích. ()

ostravak30

Tak podle mě Česká televize neodvysílala grotesku celou, protože žádný vlak jsem neviděl. Tudíž možná by bylo mé hodnocení jiné, ale mě se zdálo hned, že ten konec je nějaký ustřižený. ()

filmmovier

Mohlo to být delší (což je opravdu výjimečné) a v tom případě by to bylo bývalo i lepší. Takhle (viděl jsem asi desetiminutovou verzi a nevím, jestli je nějaká jiná) je to jen film, který měl spoustu nápadů, ale ani jeden pořádně nevyužil, ačkoliv to, co tam je, je velmi fajn a já se i docela dobře pobavil, zápletka se skunkem byla poměrně fajn. Hardy je k nepoznání a Laurelova režie obstojná, stejně jako celá tahle groteska, které krátká stopáž zcela mimořádně ublížila. I tak je to ale fajn podívaná, která ovšem není vůbec ničím zvláštní ani šokující. 60%. ()

otík

Naprosto nudná podívaná, která sice občas je malinko k smíchu, ale celkově nejen že nemá žádnou pointu, ale hlavně není vůbec humorná. Hardy k nepoznání, Laurel jako režisér nevýrazný. ()