Chuck Berry

• Veľká Británia Chuck Berry

Uceleně a poutavě vyprávěný životní příběh legendárního skladatele, kytaristy a zpěváka, který svou tvorbou položil základy rock ’n’ rollu... Otec rock ’n’ rollu – to je jen jedno z mnoha označení, které si vysloužil americký umělec Chuck Berry. Hudebníci jako John Lennon, Keith Richards nebo Alice Cooper vyzdvihovali jeho zásluhy na rozšíření a propagaci tohoto hudebního stylu. Písně jako Maybellene, Roll Over Beethoven nebo Johnny B. Goode oslovily mladé lidi bez ohledu na barvu pleti, což do jisté míry bořilo zaběhlé pořádky té doby. Úspěšná kariéra černošského skladatele, kytaristy a zpěváka ale byla trnem v oku některým lidem. Berry tak musel projít během svého života několik těžkých zkoušek. Oporou mu vždy ale byla jeho rodina. (Česká televize)

honza.g

Vynikající dokument, nic na protagonistovi nepřikrášluje, nezamlčuje temnější epizody jeho života, a přesto Berry vychází jako osobnost, která "pohnula kolem dějin". A oprávněně. Hrané scény mi přišly adekvátní, vystihly atmosféru i vztahy mezi postavami. A grafické. jakoby "komixové" zpracování některých scének bylo velmi osvěžující. Nemalou část na kvalitě snímku mmá dostatek originální hudby, která není útržkovitá ani nepříjemně zkracovaná nebo narušovaná dialogy. ()

prezdivaka

Hrané scénky působí uměle jak reklama na kondomy. Taky mi dost vadil politickokorektní pohled na minulost Charlese. Když se mluví o jeho přepadeních a o tom, že člověka, který jim chtěl pomoci, když stáli s nepojízdným autem na silnici, ostatní to zlehčují jako by šlo o rozbité okno prakem. Cukají jim koutky a dělají z Chucka málem hrdinu. Přitom jde o charakterovou vadu. Když si potom vybírá bílé milenky, (aby si tím něco dokazoval), jeho manželka říká, že to patřilo k bontonu rockových hvězd. On to ale dělal, když ještě rockové hvězdy byly teenageři. ()