Kim Ki-dukův osmý příběh čerpá z jeho minulosti a zkušeností v námořnictvu. Představuje nám vojenské prostředí, seznamuje nás s mladým vojínem Kang Han-Cheolem, známým pro svou posedlost dostat špióny ze Severní Korey. Jednoho večera, když opilý milenecký pár z blízké vesnice překročí hranice zakázané zóny, Kang v domnění, že jde o špióna, zastřelí jednoho z nich. Dívka přežije, ale je událostí natolik otřesena, že u ní dojde k mentální poruše. Začne věřit, že členové pobřežní hlídky jsou její zesnulý přítel a má s nimi sexuální aféry. Kang díky vzniklé situaci dostane volno a může tak navštívit rodinu. Jenže utrpěl šok, ze kterého se dá jen těžko vzpamatovat, jeho duševní zdraví přišlo k újmě. Po návratu k oddílu se jeho chování horší, až je nakonec z jednotky propuštěn. Zhrzen se pak pokouší několikrát bezúspěšně vrátit... Jeho mysl je zakalená a mstí se. Tak začíná hon s cílem zabít... Film byl zahajovacím snímkem na 7. ročníku MFF v Pusan, objevil se také na karlovarském festivalu, kde získal i ocenění. (_Berunka_)

Madsbender

Slabý film, a na Kima už absolútne. Zlý výber hercov, príbeh až príliš vzdialený realite a ku konci úplná zhovadilosť urobili svoje. A nepomôže tomu ani fakt, že si tentoraz Ki-duk dal tú námahu a zohnal kvalitnejšiu kameru, alebo že sa jedná o jediný jeho film, v ktorom je aj štipka akcie. Slabota. Viem, čo chcel povedať, ale takto sa to nerobí. A už vôbec nepomohlo, že som film videl s nemeckým dabingom. ()

Terva

CITÁT - Za zabití špiona budete vyznamenaní a propuštěni za splnění speciálního úkolu. Ve filmu je zajímavě vylepšený box. Dva bojují po kolena ve vodě obehnaní ostnatým drátem. Vojáci, kteří hlídají pobřeží, aby nepronikl žádný špion, střílejí bez vyzvání, zvláště v noci. Šílenství, to je to o čem film vypráví. Když se někdo zblázní, nikdo neví co udělá. Jedna za lásku a druhý za vlast.....šílenství je zdánlivě spojuje, ale nikdy je nesvede na stejnou cestu, už je příliš pozdě. Zmatek, který panuje ve vojenském útvaru je někdy až moc přehnaný a některé scény nejsou scela dotáhnuté až do konce. Průměrný Kimův snímek. ()

Trellíno

Moje první setkání s panem Kim Ki-dukem a hned docela velké zklamání. Pobřežní hlídka je zajímavá zhruba prvních třicet minut a pak už to s ní jde z kopce a ke konci už se jedná jen o kolovrátkové opakování, při kterém jsem se koukal na hodinky víckrát než by bylo zdrávo. Nevím co tim chtěl autor říct, ale mě teda hlídka poměrně dost zklamala. ()

molotov

SPOILERY Rozhodně to není tak špatné, jak by se mohlo podle některých komentářů zdát. Film vypráví osud vojáka pobřežní hlídky, který místo nepřítelského špiona zastřelí opilého vesničana při milovaní se svojí dívkou. Nejprve zešílí dívka a poté i ten voják. V závěru to vyústí v slabší akční film, ale naštěstí tomu hodně pomáhají dobří herci a celková atmosféra osudovosti a také nepochoponí. Kim natočil lepší filmy, ale čtyři hvězdičky si to určitě zaslouží. ()

Davson

Vykonstruované, zmatené, nesmyslné a hloupé až běda. Nebo to snad má být odraz vojenského absurdistánu? Směšné, spíše tak eintopf uvalených historek z vojny. Nečekal jsem, že se po Luku dočkám od Kima ještě většího zklamání, tohle je ale jednoduše otřes, škoda filmového materiálu, a že je tam pár hezky nasnímaných scén, to fakt nevytrhne. ()

• Mezinárodní federace filmových kritiků v Belgii FIPRESCI udělila snímku svou hlavní cenu za dokonalé ztvárnění moci, která ničí lidstvo na stranách bariéry. (Terva)