O kohoutovi, kose a kocourovi

(TV film)

Tři bratři zdědili po hodném tatínkovi kohouta, kosu, kocoura a rozbitou chalupu. První se vydal s kohoutem do hloupého království, kde ho dobře prodal. A tak ani prostřední bratr neváhal a rozhodl se jim prodat kosu, protože tam trhají trávu ze země ručně. I on měl štěstí. Nakonec se do hloupého království vypravil i třetí bratr s cílem prodat kocoura, který jim tam vychytá všechny myši… Pro dnešní Pohádku pro pamětníky jsme sáhli hlouběji do archivu. Scénář podle půvabné pohádky B. Němcové napsala B. Šimková a režie se v roce 1967 ujal P. Kraus, který do rolí synů obsadil A. Molčíka, J. Faltýnka a M. Stehlíka. (Česká televize)

Pitryx

Dopoledně nedělní pohodovka. Při chystání oběda vynikající. Je to pojato trochu legračně a herci to pochopili. Zábava zaručena. ()

otík

Černobílá totální kulisovka o třech chudých, ale chytrých bratrech, kteří díky dědictví kohoutovi, kose a kocourovi bohatství v hloupém královstvíčku získají. Je to v podstatě filmová verze pohádka Boženy Němcové - O kocouru, kohoutu a kose. Škoda jen, že je to natočeno tak jednoduše a s příšernou hudbou Ladislava Simona. ()

ostravak30

Černobílé kulisy moc nepomáhají této pohádce, tím spíše, že to studiové provedení je příšerné. Je to jedna z pohádek, která mě docela fascinuje tím, jak oblíbenou se stala. Je to již asi třetí verze, kterou jsem viděl. A všechny natočeny ve studiu. Možná se dá trochu přirovnat k dnešním státním zakázkám, takže je v podstatě stále aktuální. Je ale pravdou, že pohádka je trochu moc natažená a některé momenty by se daly vypustit. ()