The Wire - Špina Baltimoru - Série 1

(séria)
USA, 2002, 12 h 41 min (Minutáž: 55–66 min)

Kritickej

Výborné. Občas jsem se trochu ztrácel ve všech těch jménech, ale tenhle seriál si zaslouží pozorné sledování. Také mi chvíli trvalo, než jsem si zvyknul na pomalejší tempo a hlavně na začátku je těžké se zakoukat, protože se seriál nijak nepodbízí, ale na druhý pokus jsem to dokázal. Zajímavé postavy i (asi) realistický popis policejní práce i toho, jak funguje drogové podsvětí. Rozhodně jdu do druhé série. ()

stuj

Rozjezd trochu trvá - asi tak tři, čtyři díly - ale pak postavy přijmete a jste zvědaví, jak se to bude vyvíjet. Pěkná sonda do černošského feťáckého podsvětí. Dobře udělaný. ()

MickV21

Velice realistický seriál o prodeji drog a černošských gethech v Americe. Příběh nijak nespěchá a občas se tam nic moc neděje, ale sakra tak dobře se na to kouká. Především díky scénáři a výkonech herců které jsou na absolutní špici. Realističnosti napomáhá také téměř absolutní absence hudby a opravdu se zaměřuje hlavně na podání života v zapadlých ulicích Baltimoru bez příkras. Dnešní seriálové rychlokvašky mají co závidět. HBO se vždy snažilo produkovat kvalitu a zde to opět ukazuje. 90% ()