Martin má rád žluté růže, fotbal a básně od Parverse. Na plovárně, kde pracuje, se seznámí s učitelem plavání Lucou. Je z toho láska na první pohled. Luca jej doprovází až k němu domů, kde je srdečně přijímán jeho kamarádkou Lise. Lucas je heterosexuál, čím dál tím více vystrašený z toho, co děje, ale nastalá situace mu není nepříjemná. Naopak. V průběhu příběhu se dovídá, že Martin umírá na AIDS. I přesto se rozhodne sdílet poslední měsíce života své první lásky. (jack.hnut)

EllienPM

Je několik způsobů, jak se na film dívat. Martin je živá voda, takové lidi jsem nikdy neměl rád, takže mám od začátku trochu problém nejen s hlavní postavou, ale i s poměrně dietním a úsporným stylem vyprávění. Není to hravé, není to hluboké - je to stroze praktické. Což neznamená, že to je na škodu... Takže ten "problém" ale nebyl natolik zásadní, abych film vypnul - zvědavost, co se bude dít dál, byla silnější. Nakonec z toho mám celkem milý dojem, hlavně díky nádhernému prostředí Marseille a totálně sexy Lucovi, kterému to (nejen) v pruhovaném svetříku zatraceně sluší :). ()

rt12

Jsem už unavená stejnými náměty jako jsou AIDS a gayové. Přesto přiznávám, film je natočen tak, že mi nedovolil od něj odejít. Velmi jednoduše a lidsky. ()

jiri.twist

Pěkný film, takový evropský Jeffrey v komornějším vydání, s výborným výkonem Martina (Marcial Di Fonzo Bo), určitě doporučuji ... 7867 ()

zona

Neobyčejně obyčejný film o lásce dvou kluků, z nichž jeden je smrtelně nemocný a druhý teprve postupně přichází na to, že je gay. Bezprostřední herecké výkony a nenápadná režie, chvílemi zapomínáte na to, že sledujete film, a nikoliv výseky z reálného života. FIlm se citlivě a velmi věrohodně dotýká témat uvědomování si sexuální orientace, lásky a smrti. ()

Zrsch3

K tomuto filmu mám citový vztah, takže se neubráním zcela subjektivnímu hodnocení. Takže, co mě opravdu dostalo? Jízda na kole, hledání místa pohřbení, matka a konec. Víc neřeknu, raději se podívejte :-) ()