Chuck Norris se svým parťákem bojují proti Prosatanovi, který se po devíti stech letech reinkarnoval do lidské podoby a snaží se ovládnout svět. Podle legend byla na začátku věků duše nejčernějších temnot vržena do hlubin. Ďábel byl přemožen zábleskem lidství, aby byl znovu povolán v době největšího zoufalství a bezmoci. Na svět se vplíží Satanův vyslanec Prosatanos a rozsévá zlo a zkázu – přemůže ho a uvězní však rytíř Lví srdce. Po devíti stech letech se do kobky, kde je Prosatanos uvězněn,vloupají zloději, hledající poklad – a Prosatanos se reinkarnuje do podoby člověka. Jeho totožnost odhalí rabín Shindler, ale je na Prosatana slabý. Vyšetřováním rabínovy vraždy jsou pověřeni detektivové Shatter a Jackson. Každý je jiný, ale společně tvoří sehraný tým, který postupně odhalí, za jakou maskou se zlo skrývá… (TV Prima)

+sfinx+ odpad!

Pro někoho to může být "klasika" nebo "kult". Zajisté - každá blbost si najde své uctívače a kult se dá udělat z čehokoliv. Co ale u Čakýho zbude, když si odmyslíme ty kulty? Zbude jen úžas nad tím, jak hluboko mohou filmaři klesnout a co všechno někteří diváci skousnou. Děj ubohý, dialogy stupidní, závěr směšný a souboje komické. ()

Hamar

Služebník Satanův Prosatanos udělá hloupou začátečnickou chybu, že proti sobě popudí samotného Chucka Norrise. Myslím, že i archanděl Gabriel by byl pro něj hratelnějším soupeřem. A tak pak už jen, víceménně, celý film tahá za kratší konec až do hořkého finále. Chuck následovaným vtipálkovským černošským vodníkem, jeho parťákem, mu v závěrečné scéně pěkně nakope prdel. Pekelník po pár kopačkách vždy zbaběle zmizí, aby na závěr okusil svou vlastní meducínu a byl propíchnutý ďábelským žezlem. Chuck se pak ještě naposledy zazubí na svou kamarádku z Walker Texas Ranger a vydá se za dalším dobrodružstvím. ()

hans500

Vlastně to nebylo tak hrozné jab by se dalo očekávat od filmu s Chuckem Norrisem v hlavní roli, ale žádné výjimečné dílo nečekejte. Podprůměrná akční film, ve kterém ani není moc akčních scén (což nevadí) a má celkem svižné tempo a občas i nějakou povedenou scénou, ale tím klady končí a o nějakém napětí nemůže být řeč. ()

Sunwheel

Chuck opäť v úlohe policajta, ktorý svojím útrpným neherectvom a dvoma mimikami dobije aj pekelnú príšeru. Miestami sa produkcia snažila vytvoriť viac dobrodružnejšiu atmosféru, no rozpočet to zamuroval do televíznej (ne)kvality. Jeho černošský kolega sa snažil dodať nejaký komediálny prvok, ale celý čas skôr irituje a vôbec nezapadá do hororovej atmosféry ktorú sa snažili vyčariť z úhlavného záporáka. Potenciál tam bol, no výsledok je (ako je to v prípade Golan/Globusu zvykom) tradične slabší. ()

gudaulin odpad!

Věřte, nevěřte, je to můj první snímek s legendárním mistrem jednoho výrazu, Chuckem Norrisem. Váhal jsem, jestli ten čas obětovat, ale přece jen můj obraz filmového průmyslu by byl ochuzen o jeden rozměr. Pravda, nečekal jsem, že uvidím chytrou a kultivovanou podívanou, nicméně doufal jsem, že se budu víc bavit nechtěným humorem, céčkovou blbostí a neschopností vydolovat ze zoufalého obsazení něco, co aspoň zdálky připomíná herecký výkon. Nuž nestalo se, i když Christopher Neame v roli ďáblova služebníka Prosatanose přehrává, seč může, a představuje určité rozptýlení v celkové nudě. Bohužel je to málo na to, abych nadělil byť jedinou hvězdičku. Celkový dojem: 10 %. ()

• Ide o posledný film spoločnosti Cannon Group predtým, než zbankrotovala. (m.a.t.o.)