Paříž jsme my

• Francúzsko Paris est à nous (viac)

V Paříži roste napětí. A po jejích ulicích chodí mladá žena uprostřed bouřlivého milostného románku, která se ztrácí ve víru snů, vzpomínek a představ. (Netflix)

claudel

Francouzská klubová záležitost, v níž jednoznačně vítězí forma nad obsahem. Kdybych neměl v každém záběru na dlani svoji milovanou Paříž a nepoznával místa, kterými jsem se již dlouho neprocházel, asi bych to psychicky nevydržel. Miluju příběhy a tenhle film žádný příběh nemá. Je to takové rozjímání nad partnerským vztahem v turbulentní době. Jedna hvězdička za tu Paříž. ()

Malarkey

Typický artový film, který byste mohli potkat na filmovém festivale v Karlových Varech a vůbec byste se tomu nedivili. Zajímavý koncept, skvělé záběry na všední Paříž, perfektně nasnímaná světlo/tma z klubové akce a skvělá hudba od techno mága Laurenta Garniera mě přesvědčily o tom, že i když je film o ničem, tak je vlastně o něčem. ()

solisoli

Psychologická dráma o sympatickej Anne, ktorá sa zoznámi na disko s mládencom, asi láska na prvý pohľad. Potom už spomienky v útržkoch, ktoré nemajú konca kraja a nútia diváka fantazírovať nad niečím veľakrát nelogickým a nepodstatným, len preto, že asi mládenec nedoletel lietadlom Paríš – Barcelona. Veľmi ťažko to tu chápať a analyzovať, na jedno pozretie. Problém je, že druhý krát by sa ťažko dalo k tomu opäť sadnúť, len sa utvrdiť v skreslenom dojme. Snáď toto čudo, niekto vysvetlí lepšie. ()

Marze

Pro mě to bylo sureální pachtění , abych se dopídil zápletky. Je to taková sbírka scén z čerstvé paměti. Sen, který žijete. Je zde mnoho vizuálně hezkých obrazů. Klidně by to mohlo být sci-fi v paralelním vesmíru. Úvodní scéna v hudebním klubu byla ze všech podobných scén, které jsem viděl nejvíce ve tmě , ale vůbec ne špatná. Jen jim měl někdo říct, že hrají celý večer jednu a tu samou písničku bouchání do elektronických bubnů. Noémie Schmidt je ve znamení zvěrokruhu 18.listopadu což je příjemné vodní znamení, ale za čtyři dny už začíná oheň. ()