Zákon a poriadok: Špeciálna jednotka

• Slovensko Zákon a poriadok (viac)
Ukážka z filmu 6
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1999–2024), 391 h 3 min (Minutáž: 40–46 min)

Tvorcovia:

Dick Wolf

Réžia:

David Platt, Peter Leto, Jean de Segonzac, Alex Chapple (viac)

Scenár:

Julie Martin, Warren Leight, Brianna Yellen, Robert Brooks Cohen (viac)

Mariska Hargitay, Dann Florek, Richard Belzer, Ice-T, Christopher Meloni, BD Wong, Tamara Tunie, Diane Neal, Stephanie March, Dean Cain, Michelle Hurd (viac)

Elitní oddělení newyorské policie, Útvar pro zvláštní oběti, pod vedením odvážné a soucitné kapitánky Olivie Bensonové, vyšetřuje a hledá spravedlnost pro oběti a přeživší ohavných zločinů. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa Muldy k tomuto seriálu (121)

Démoni (2005) (S07E01)

První díl nové série zase začíná dobře tak, jako tomu bylo v sérii minulé. Snad se nebude opakovat stejný vývoj. Elliotovi to v utajení šlo moc dobře a postava Raye Schenkela byla velmi dobře napsaná i zahraná Robertem Patrickem. ()

Design (2005) (S07E02)

Zajímavý příběh plný zvratů. Líbila se mi zejména první polovina, v druhé polovině už jsem se místy nudil. Moc se mi líbil Julian Sands, který by si ale zasloužil více prostoru. ()

911 (2005) (S07E03)

Legendární díl a na mezinárodní filmové databázi je nejlépe hodnoceným dílem seriálu. Mariska Hargitay se zde předvedla, a tak vůbec není divu, že si za svůj výkon v této epizodě odnesla cenu Emmy. Děj rychle plynul, příběh byl napínavý. Nemohl jsem se odlepit od obrazovky. Velmi dobrý díl a spolu s Mrchožroutem z předchozí série se za mě jedná o nejlepší díly seriálu. ()

Rozervaní (2005) (S07E04)

Tento díl mě příliš nezaujal. Byl na mě zdlouhavý. Sice jsme zde mohli vidět známého Noaha Emmericha, ale ten už to bohužel nezachrání. Ve výsledku se jedná o průměrný díl, na který hned každý zapomene. ()

Tichý zabiják (2005) (S07E05)

Tichý zabiják je velmi dobrý díl. Zabývá se velmi citlivým a pořád kontroverzním tématem. Ačkoliv je díl starý 20 let, mrzí mě, že ve společnosti pořád nedošlo ke zlepšení, a že někteří lidé jsou pořád bezdůvodně stigmatizováni. Příběh mi trhal srdce, nicméně děj plynul rychle a postavy byly prokreslené. Zase jsme se podívali hlouběji a velmi zásadně do života Fina Tutuoly. ()

Árijské bratrstvo (2005) (S07E06)

A máme tady další legendární a jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Příběh je plný zvratů a téma neo-nacismu je velmi působivé. Herecké výkony jsou fajn. Obzvlášť Marcia Gay Harden hraje geniálně. Scéna u soudu byla boží. Těším se, až M. G. Harden uvidím v seriálu znovu. ()

Jméno (2005) (S07E07)

Tento díl mě příliš nezaujal ani nebavil. Absence Marisky Hargitay byla citelná. Z námětu šlo určitě vytěžit více. Tohle bylo hodně vlažné zpracování. ()

Hlad (2005) (S07E08)

Nemohu uvěřit tomu, jak to skončilo. Zprvu to vypadalo na další průměrný díl, ale pak se to rozjelo velmi slibným směrem a máme z toho krásný nadprůměrný díl. Potěšilo mě, že jsem zase po dlouhé době mohl vidět Veronicu Cartwright, která i zde hraje velmi dobře. ()

Útěk z domova (2005) (S07E09)

Téma potratů je velice aktuální a v tomto konkrétním případě bylo i velmi zajímavým způsobem zpracované. Postavy i herecké výkony byly fajn. Ve výsledku se jedná o další nadprůměrný díl. Jsem spokojený. ()

Bouře (2005) (S07E10)

A máme tady stejný průser jako poslední díl šesté série - Goliáš. První polovina dílu ještě šla, vypadalo to na průměrný díl. Ale zhruba od scény, kdy přišel vyšetřovací tým a Melinda do vybílené stanice, to šlo úplně do kopru. Anthrax, národní bezpečnost, revitalizace válečných zón a s tím spojená témata opravdu nepatří do seriálu o sexuálních zločinech. Tento díl byl jeden velkej úlet a já bohužel musím sáhnout po jedné hvězdičce, což jsem doposud neudělal. Jedná se o zatím nejhorší díl seriálu. Ale opravdu silně pochybuji, že by tvůrci v příštích sériích zvládli vyplodit ještě něco horšího. Jenom těsně to není odpad. ()

Cizí element (2005) (S07E11)

Díl plný zvratů, ve kterém se pořád něco děje. Celou dobu jsem si myslel, že to nějak je, pak to bylo zase jinak, pak zase jinak. Sledovalo se to příjemně, ale bohužel tomu na můj vkus něco na maximální hodnocení chybělo. Ale určitě se jedná o zdařilý a nadprůměrný díl. ()

Nákaza (2006) (S07E12)

Téma zbraňové infekce mě příliš nezaujalo. Ze začátku to vypadalo celkem slibně, ale jakmile se začal řešit zákon o zbraních, tak mě to přestalo bavit. Na to se v tomto seriálu prostě dívat nechci. Malcolm David Kelley hraje dobře, ale i přesto se jedná o průměrný díl. ()

Záchvat (2006) (S07E13)

Melinda je jedna z mých nejoblíbenějších postav. A konečně dostala víc prostoru, než jen na místě činu a na pitevně. Tento díl byl její. Příběhově to bylo fajn, bylo to akční, mělo to rychlý spád. Určitě jeden z nejlepších dílů 7. série. ()

Tabu (2006) (S07E14)

Velice zajímavý děj, který se v polovině nečekaně zvrátil. Željko Ivanek jako vždy super. Jedná se o nadprůměrný díl. ()

Podvedený (2006) (S07E15)

Hodně silný a emotivní díl. Téma onoho syndromu je velice zajímavé a v tomto případě dokonce i působivě natočené. Postavy byly zajímavé. děj rychle plynul. V celku se mi díl moc líbil a patří mezi ty nejlepší v 7. sérii. ()

Zmizelí (2006) (S07E16)

Výborný díl. V tomto díle probíhá více soudních scén, než samotného vyšetřování, což je příjemné osvěžení a také konečně dostala aspoň o malinko víc prostoru Judith Light. I v tomto díle byly postavy fajn, děj plynul rychle a byl plný zvratů. Tak by to mělo vypadat. ()

Spolužáci (2006) (S07E17)

Tento díl byl zcela průměrný. Nestalo se zde nic zajímavého, postavy mě nebavily a děj nudil. Dějových zvratů sice pár bylo, ale v příběhu jsem se ztrácel. ()

Jed (2006) (S07E18)

Velmi hezký díl, který se bohužel trošku táhnul, takže nemohu dát maximum. Jinak byly ale postavy dobře prokreslené. Sonda do rodinných vztahů Fina Tutuoly byla velice působivá a bohužel i velmi smutná. Ludacris hrál velmi dobře a finální scénu ve výslechovce jsem si moc užil. ()

Chyba (2006) (S07E19)

Možná nejlepší díl 7. série. Tento díl totiž nemapuje jenom případ, ale i vztah mezi Liv a Elliotem. Vztah mezi Liv a Elliotem se prudce mění a je velmi zajímavé sledovat jejich rozpory. Případ byl také zajímavý, postavy byly fajn, děj rychle plynul a byl velmi akční a emotivní. Scéna mezi Liv, Elliotem a Gitanem byla geniální. ()

Tlustý (2006) (S07E20)

Tlustý je další nadprůměrný díl. Pokračuje rozpad vztahu mezi Liv a Elliotem a představuje se nám Elliotův one-time parťák, jehož hraje Anthony Anderson velmi dobře. Téma dětské obezity je velmi zajímavé a případ byl taktéž působivý. Zaujala mě i, v té době naprosto neznámá, Rooney Mara. ()

Zemřel herec Burt Young

04.03.2023

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)