Krajné medze - Season 3 (1997) (séria)

Tábor (S03E07)

(epizóda)

V daleké budoucnosti už 12 generací lidského pokolení ovládají svět „páni z jiného světa“. V pracovních táborech, kam byli zbylí lidé beze jména nahnáni, aby novým návštěvníkům světa otročili, jako zajatci vyrábějí zbraně a palivo pro válečné účely. Touha lidí po svobodě je velká, avšak všechny pokusy o útěk z tábora vždy skončily popravou. Vězeňkyně č. 98843 (Harley Jane Kozak) má na starosti servis složitých strojů a elektroniky. Proto bude požádána velitelem tábora (David Hemblen), aby splnila speciální úkol. Ukáže se, že velitel i dozorci jsou naprogramovaní roboti, kteří mají udržet pracovní tábory v chodu. (A.L.E.S.)

maoc

Dobré to je. Jasně, je to pořád jen díl béčkového seriálu se všemi neduhy (topornost děje i herců, dnes již úsměvné triky a scifi serepetičky - elektronika a její opravování), ale tento má v sobě něco navíc. Poselství platné tehdy, nyní (2022) i v budoucnu. Patetické a nesouhlasím s ním zcela (právě dočítám Pána much a tak nějak by podle mě vypadal pracovní tábor a budoucnost lidstva), ale chce něco silného sdělit a daří se mu to. ()