Krajné medze - Season 2 (1996) (séria)

První výročí (S02E07)

(epizóda)
  • Kanada First Anniversary (viac)

Účetní Norman Glass (Matt Frewer), který spravuje pozůstalost po Ralphu Suttonovi, se zamiluje do mladé vdovy Ady Suttonové (Michelle Johnson). Téměř ve stejnou dobu pozná svou lásku Barbaru (Jayne Heitmeyer) i Normanův kamarád Dennis (Clint Howard). Po roce pak společně oba páry oslaví první výročí svých vztahů a skutečně se zdá, že oba dva našli lásku svého života. Později však Norman začne k Ady pociťovat nechutenství a odpor. Norman se při tajné schůzce s Dennisem dozví, že stejnými pocity trpěl i on, než od své Barbary odešel. Ukáže se, že obě ženy jsou ve skutečnosti mimozemšťané, kteří havarovali za Zemi. (A.L.E.S.)

topi80

Tento skvělý seriál jsem obvykle viděl jen tehdy, povedlo-li se mi při předchozím televizním pořadu zůstat vzhůru. A právě tato epizoda mi utkvěla v paměti, ač už je to víc než 20 let, co jsem ji viděl. A to o něčem svědčí. ()

maoc

Epizoda je udělaná slušně a dokonce i triky jsou technicky ucházející. Co mne na ní však dostalo a proč dávám plné hodnocení je fakt, že bez nějakého moralizování, vysvětlování či návodů autoři pomocí hyperboly se ztroskotanými mimozemšťany dokonale vystihli to, co se děje reálně fyziologicky mezi lidmi: odcizení ve vztazích mezi nejbližšími z důvodů stárnutí, hormonálních změn, stereotypu a mnoha dalších faktorů. To je opravdový horor. Ve filmu trvá jenom rok, v životě desetiletí. Jak s tím bojovat? Pečovat o vztah a o sebe a vědomě se každý den rozhodovat ve vztahu dále být. Možná si říkáte, co to melu, ale fakt, podívejte se na První výročí znovu. Je o stáří a odcizení. A je děsivý. ()