Ještě nekončíme

• angličtina Never Stop (festivalový názov)

Čtyři osobnosti staršího věku, které žijí svůj život odhodlaně, sebevědomě a naplno. Vyučovat italštinu, organizovat výlety, úspěšně pracovat, studovat či podnikat, cestovat do zahraničí, používat nové komunikační technologie nebo třeba vyběhnout denně stovky schodů pro ně není nic neobvyklého. O tom nás přesvědčí svérázný pan Míčan nebo paní Vojtíšková, organizátorka zájezdů pro ostatní seniorky, která nad účastnicemi svých akcí vládne pevnou rukou. Díky své povaze a nadhledu zvládají statečně a obdivuhodně svá zdravotní omezení či samotu, kterou s sebou stáří někdy přináší. (Jeden svět)

Slarque

Dokument, který nám na příběhu čtyř seniorů ukazuje, že „stáří není nemoc“ a není nutné házet flintu do žita. Člověk může stále něco dělat. Aby stáří nebylo jediným problémem, oba muži jsou ještě fyzicky znevýhodněni – jeden nevidí a druhý nemá pravou ruku. Natočené celkem empaticky, takže je to koukatelné i pro mladší ročníky. ()

Marthos

Výpověď z podzimu života. Čtyři příběhy aktivního stáří zaznamenávají pestrou paletu všedních dní plných odhodlání, vytrvalosti, radosti i nezdolné energie, ale také pocitů osamělosti a vyčerpání. Optimismus, s nímž tito protagonisté překonávají své zdravotní neduhy, je prudce nakažlivý a znovu dokazuje, že stáří není nemoc, ale etapa, ve které se dá žít. Díky za tento film. ()