Při pátrání po ztraceném důstojníkovi se vesmírná loď Voyager ocitá 70 000 světelných let daleko. (SkyShowtime)

Shakaar

Voyager vstoupil na obrazovky s velkým potenciálem a jinak tomu nebylo ani u pilotu Ochránci. Řekl bych, že asi nejlepší pilot ze všech serii Star treku, nicméně s naprosto zabitým koncem. Řekl bych, že zde začali moje antipatie vůči Janewayové a jejím morálním zásadám, s čímž jsem měl problém napříč všemi řadami. ()

malylada

Jako u všech pilotních dílů Star Treků to není úplně to nejlepší, co pak seriály nabídnou. Mě osobně vždy trvá, než se sžiji s posádkou, zatím mě úplně všichni nepřesvědčili. Určitě je zápletka zajímavější, než předchozí piloty, ale trošku ji postupem dochází slibné tempo. Tentokrát zde bude více postav a pevně věřím, že Voyager bude stejně skvělý, jako předchozí verze......6/10 ()

filmmovier

Dosud nejlepší Star Trek, který jsem viděl. Sérii opravdu velkolepě nastartoval a pokud se stejným směrem bude ubírat i zbytek seriálu, máme tu favorita na nejlepší Star Trek sérii... Triky jsou tady opravdu naprosto luxusní a párkrát mi vyrazili dech. Děj byl napínavý, vtipný, akční a postavy velmi dobře zahrané a napsané, obzvlášť doktor Roberta Picarda... Konec tohoto dílu toho dost naznačil a jelikož Voyager vkončil v neprobádané části vesmíru, myslím, že nás čekají velmi zajímavé zápletky... Já jsem tímto pliotem nadšen, 90%. Jinak se mi líbí názor Galadriel. ()

Galadriel

Pilotní díl Voyageru nastartoval celou sérii na plné pecky. Žádné otálení, posádka vedená kapitánkou Janewayovou, která má moje obrovské sympatie (jednak ať žije emancipace a jednak pro svoje morální zásady, postoje a odvahu), se spolu s Maquitskými rebely ocitá pořádný kus od domova na druhém konci galaxie. Na loď federace se kromě Maquitů dostává i párek domorodců z delta kvadrantu - okampa Kes, která je telepatka a její rasa žije pouhých 10 let a její talaxiánský přítel Neelix a také se do děje zapojí postava holografického doktora (spolu se Sedmou z Deviíti a Tuvokem nejvtipnější postava). Schéma cesty domů a odříznutí od federace, přítomnost mnoha nesourodých lidí na palubě a samozřejmě staré a známe "poznávat místa, kam se dosud nikdo nevydal" tvoří zábavu na úrovni a nezůstává "značce" Star Trek nic dlužno, ba naopak. ()

kinej

Původní Star Trek se mi dost líbí. Tohle je ale zoufale průměrné. Na to, že se jedná o pilot je příběh fatálně nudný. Navíc, nikdo neuměl pro Star Trek vytvořit tak zajímavé postavy jako jeho tvůrce Gene Rodenbery. Nejhorší ze všech je Neelix, který sráží už i tak slabé portfolio charismatických postav. Pak je tu herecky afektovaná poloklingonská inženýrka, křečovitá kapitánka nebo černošký Spock. Zápletka pilotu je také méně než obyčejná. Scény na virtuální farmě jsou tak trapné, až se z toho koušu do jazyku. Nepřátelská rasa připomíná spíš rastamany, než mimozmšťany a masky i kostýmy krom uniforem jsou hrozné. Snažil jsem se, aby se mi Voyager líbil, snažil jsem se tam najít, co se mi líbí na klasickém Star Treku, ale ono to tam není. ()

• V příběhu se píše hvězdné datum 48 315,6. (Terva)
  • V titulkách první epizody není u Tuvokova jména uvedena hodnost, aby ho diváci předem neidentifikovali jako tajného agenta Hvězdné flotily. (Galadriel)