Star Trek: Nová generácia

• Česko Star Trek: Nová generace (viac)
USA, (1987–1994)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

Predloha:

Arthur Conan Doyle (kniha)

Scenár:

Ronald D. Moore, Brannon Braga, René Echevarria, Joe Menosky (viac)

Patrick Stewart, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Michael Dorn, Marina Sirtis, Brent Spiner, Gates McFadden, Wil Wheaton, Denise Crosby, Whoopi Goldberg (viac)

Posádka hvězdné lodi USS Enterprise pod vedením kapitána Jeana-Luca Picarda zkoumá galaxii a ve 24. století podporuje mír mezi soupeřícími mimozemskými civilizacemi. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa GejmronCZ k tomuto seriálu (34)

Host (1992) (S06E04)

Miluju díly, kde se objevuje posádka Enterprise z jiných seriálů, zvlášť, když k nim mám vybudovaný takový vztah. Odpočívejte v pokoji Jamesi Doohane. Zasloužil by jste si pohřeb ve vesmíru hodný vaší velikosti. ()

Slečna Q (1992) (S06E06)

SPOILER No vida, konečně nějaký Q, který je skutečně na straně lidí a alespoň prozatím jak se zdá, tak hodný. Doufám, že se ještě ukáže a něco vykouzlí. ()

Rošťáci (1992) (S06E07)

Takový výbuch smíchu hned ze začátku jsem teda hodně dlouho neměl. To bylo úžasný, vtipný a taky trochu cringe. Vzali klasické obsazení lodi a přimíchali něco nového. Zajímavý prvek aneb, co se dá dělat, když jste "chytré" děti proti několika dementům. ()

Změna velení 2/2 (1992) (S06E11)

Proč jsou vždycky vystřídaní velitelé úplně všude hrozní pičusové? Pardon, ale nevím jak je jinak popsat. To samé jsem viděl v původní SG. Vždycky je ale úleva, když se původní velitel vrátí a vše je při starém. Super díly, to rozhodně. ()

Tvář nepřítele (1993) (S06E14)

Díly s Romulany mě vždycky baví ačkoliv některé trapné scény prostě nedávám (obecně všude). Troi byla skvělá, snad to bude mít nějaký dopad i v budoucnu. ()

Tapisérie (1993) (S06E15)

Zajímavé, občas typicky trapné, ale jinak supr. Jen škoda, že jsme toho na úplném konci neslyšeli víc o jeho příběhu s Nausicaany. Na druhou stranu to ale krásně ukončilo celou epizodu tak nějak příběhově. To se mi líbí. ()

Stav mysli (1993) (S06E21)

Tuhle epizodu bez debat táhnou herecké výkony, ale pro mne je to pain i tak. Nemám rád takové díly. Nicméně kvalitní to určitě je, jen to nedokáži ocenit. ()

Gambit II. (1993) (S07E05)

Úplně finální scéna byla naprosto luxusní. Mega jsem se zasmál. Dobrá práce všem XD ()

Paralely (1993) (S07E11)

Luxusní díl. Zajímavé teorie, teoreticky možné prozkoumat v budoucnosti. Změny vztahů lítající sem a tam... topka. Chtěl bych vidět Worfa jak to vysvětluje. ()

Pegasus (1994) (S07E12)

Tento díl jsem viděl kdysi v TV a nečekal jsem, že si ho tak dobře pamatuji. Škoda, že nebylo řečeno více o historii Pegasu a oného zařízení. Nějaké nahlédnutí jak to kdysi vypadalo by bylo hodně dobré. Tak či tak je to skvělý díl a zrovna na konci ve vězení, když tam přišel Picard, to bylo to, co tomu scházelo. To jak pak naznačil a odešli bylo absolutně nejvíc. Zpátky k Pegasu a oného zařízení. Když jej použili, zmocnil se mě takový pocit volnosti, pocit, že nic není nemožné, pocit obrovské výhody vůči Romulanům. Velmi zvláštní. Ovšem jedno admirálovi nemůžu upřít. Výhoda by to byla neskutečná a posunulo by to možnosti o světelné roky dál. Tohle kdyby prošlo, tak je to deal jako.....velryba. (prase není dostatečně velké, aby to vyjádřilo) Tohle kdyby flotila začala používat, najednou by byla taktická výhoda úplně někde jinde a jen si to představím, tak to je až nechutně OP. Federace by už nebyla často tak bezmocná a nucena dělat kompromisy, ale prostě by využila toto. Pomohlo by to rychle a efektivně vyřešit spoustu střetů a problémů. Síly v celém kvadrantu by se posunuli o pěkných pár světelných let. Napadá mě příklad: Na jednu loď jsou 2 nebo 3 nepřátelské. Pak se objeví okolo nich další lodě federace (třeba 5) a už ty 3 můžou snadno zničit. Byla to léčka a taktická výhoda. Věřím, že federace by dokázala takové zařízení využít nejen pro výhodu na lodích, ale i stanicích. Borgové by měli najednou problém... ááá velký. ()

V podpalubí (1994) (S07E15)

Pěkné téma, trocha cringe, neskutečný výbuch smíchu a nakonec velké COŽE. Asi tak bych to shrnul. Je hezké, že jsme konečně nahlédli pod pokličku života nižších důstojníků a jak je starší zkouší, jenže to má jedno velké ALE. Chápu přesně co se stalo, ale ten konec je.... WTF. To se nedá nějak moc jinak popsat. Vždycky po troskách hledaj i celé dny a hodiny, ale tady máme jen 2 zmínky a to je vše. To mě docela nasralo. Jo jinak ten vulkánec je naprosto typickej a tim jeho klidnym hlasem mě totálně zničil. To bylo perfektní. Ale víte co bylo ještě perfektní? Když tu máte takovýho borce, co pracuje na baru. Jako ten byl perlička celýho dílu. Když přišel do kajuty, kde starší důstojníci hrajou pokr a jen tak zahlásí s naprosto klidnym hlasem "Právě jsem oškubal nižší důstojníky a teď jste na řadě vy." Tak to mě doslova a dopísmene rozjebalo. Kdybych byl holka, tak už jsem hotovej. Jako to byla momentka, že si to musim klipnout. To bylo perfektní. ()

Tvé vlastní já (1994) (S07E16)

Škoda, že se nakonec na planetu nevrátil a alespoň se nerozloučil a neřekl jí tajně pravdu. A pak, večer aby pohlédla na nebe a tam Enterprise vstupující do warpu (protože by vypadala jako pohybující se hvězda a následně meteor) by byla luxusním zakončením. ()

Masky (1994) (S07E17)

Mission Passed : Respekt+ A to si jako Brent Spiner zaslouží za ten výkon rovnou několika osobností naráz. ()

Geneze (1994) (S07E19)

Další díl, na který jsem se ani nemusel dívat, abych věděl, co to přesně je. Nechápu jak si můžu některé díly pamatovat tak dobře. Worf je docela síla  :D ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

Patrick Stewart se vrací do Star Treku

06.08.2018

Patrick Stewart (Logan, Green Room) si zopakuje svoji nejslavnější roli kapitána kosmické lodi USS Enterprise Jeana-Luca Picarda ve zbrusu novém Star Trek seriálu od CBS All Access. Detaily o příběhu… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)