Furie

(festivalový názov)

Když jí dceru Mai unese gang obchodníků s orgány, bývalá gangsterka Hai (Veronica Ngo) je nucena vrátit se k násilnému životu zločince. (Netflix)

EvilPhoEniX

Vietnamská martial arts rubačka se schopnou Veronicou Ngo, která je víceméně Tony Jaa v ženském vydání. Hlavní hrdince unesou dceru a protože je ex- gangster rozhodne se všechny doslova vymlátit. V první polovině to má sice pomalejší tempo, ale potom je to slušná jízda s přehlednou a efektní akcí, kde nejvíce vyčnívá samotné finále. Bavil jsem se, ale při mých nárocích to vychází pouze za lepší dobrou. Kdo nemá nakoukáno bude spokojen a samozřejmě díky Netflixu za nákup. 70% ()

Morholt

Vietnamština mi je protivná a každé otevření zobáku na mě působilo rušivým dojmem. Dalo by se to přežít, pokud by byl film jenom sledem akčních scén, ale tomu tak úplně nebylo. Vlastně to, co jsem od toho čekal, přišlo až v poslední čtvrtině, která byla povedená, byť jsem se občas musel zasmát, když se hlavní hrdince v krizových situacích vynořily vzpomínky na jejího mistra bojových umění. Nicméně to, co závěru předcházelo, byl sterilní příběh matky hledající unesenou dceru občas proložené neméně sterilní bitkou. Navíc mi tu až zoufale chybělo nějaké gore, které je s daným žánrem neodmyslitelně spjaté. Čekal jsem víc. 40% ()

Marze

Je unesena malá dívka, ale ukáže se , že je omylem unesen někdo jiný. Její matka je bývalá drsná vedoucí gangu a udělá vše pro to, aby dceru přivedla zpět domů. Hodně šťávy je vymačkáno z energických honiček a roztomilých bojových scén. Příběh je jednoduchý a předvídatelný. Dobře vystaveny emoce vztahu matky a dcery člověka vtáhne. ()

Flipnic-RE

I když tomuhle filmu dávám ty 3*** jako skoro každej tady, tak musím říct, že to byl dost fajn asijskej flick. Přistupoval jsem k tomu dost skepticky, jako ke každýmu zboží z Vietnamu. Ále ! Nakonec to bylo dost zajímavý. Dějově srajda. To stejný, jako když Tonny Jaa vyrazil do města hledat slona, tak tady mladá manka jde zas hledat unesenou dcerku. Tu unesla mafie, na orgány, bla-bla.. No ta manka vypadá i docela dobře, jako že ...na asiatky moc nejsem, ale byla v poho. Proto mě sralo, že ji tvůrci filmu oblíkli do neskutečně NE-erotickýho a-sexuálního čínskýho mundůru, kterej ani jednou nepřevlíkla. Fakt škoda jí, mohla bejt trochu víc sexy. No souboje docela v pohodě. Právě mi to dost připomínalo první RAID, ale jen trochu připomínalo. Něco to z něj mělo a bylo to fajn. Když se nebojovalo, bylo to strašný. Nuda a dementní dialogy a odnikud nikam. Pak se k holce od půlky přidá týpek, policajt (ne nevrznou si a ten mundůr ta holka fakt nesundá...) a pomůže jí vykopat záporáky. je tam skvělej fight s takovou hlavní zápornou gorilou, tzn. bossem. A to je taky ženská, ta je aspoň trochu sexy, ale zas má hnusnej xicht... No tak ten fight je fákt v pohodě a co jí udělá ta kladná za "finish-him!" , to je fakt pecka!! Tak jako dalo se to, lepší než třeba i ten nedávno novej korejskej REVENGER. ()

JASON_X

Co to vietnamští soudruzi v jejich zemi dopustili? Tohle že je dnešní vietnamská realita? Vydírání, vymáhání dluhů, prostituce, únosy dětí na orgány, nadvláda gangů... no potěš prso. Ještě přejmenovat Saigon zpátky na Saigon a po budování socialismu nezůstane ani stopa. Každopádně na vietnamskou "rozvojovou" kinematografii slušná práce. Je ovšem otázka, nakolik to je film vietnamský a nakolik zahraniční (minimálně co se know-how týče). Ale to je úplně fuk. Spíš mě dost zklamala středoproudová šablonovitost děje a hlavně krotkost řežebných scén. Krve je pomálu a mrtvoly se dají spočítat na prstech. Abych hodnotil výš, musela by matka-mstitelka svoje nepřátele natvrdo filetovat sekáčky a párat noži, namísto kopání a bušení pěstičkami. Aspoň že odkráglovala tu hnusnou mužatku. ()

• Furie je první vietnamský film uvedený v amerických kinech. (radecacek)
  • Natáčelo se v Ho Či Minovu Městu ve Vietnamu. (BMW12)
  • Vietnam vybral tento film do nominace na Oscary 2020 za cizojazyčný film. (radecacek)