Hry s ohňom

• Česko Hrátky s ohněm (viac)

Keď dôsledný a puntičkársky náčelník Jake Carson (John Cena) dorazí so svojím elitným tímom skúsených hasičov Markom (Keegan-Michael Key), Rodrigom (John Leguizamo) a Axeom (Tyler Mane) na miesto nešťastia, aby zachránili troch súrodencov Willa (Christian Convery), Brynn (Brianna Hildebrandová) a Zoey (Finley Rose Slaterová) z pazúrov ničivého požiaru, rýchlo si uvedomia, že žiaden výcvik ich nemohol pripraviť na najnáročnejšiu prácu zo všetkých, ktoré doteraz vykonávali – a tou je opatrovanie detí. Kým sa im nepodarí vypátrať rodičov malých nezbedníkov, sami sa ocitnú v ohrození. Deti sú ako nespútaný živel a zakrátko im obrátia hore nohami nielen životy a zamestnanie, ale aj celú hasičskú zbrojnicu. Skúsení hasiči sa na vlastnej koži presvedčia, že aj deti sú - tak ako oheň - divoké a nepredvídateľné. (TV JOJ)

sedm.1

Upřímně, já čekal neuvěřitelně teatrální a nesnesitelnou titěrnost, které jsem dal šanci jen a pouze kvůli tomu, že v tom hraje John Cena, u kterého mě ale zároveň jen tak mimochodem neskutečně vytáčí výběr jeho rolí, kdy místo toho, aby to se svou muskulaturou a ksichtem řezal v akčních vypalovačkách hlava nehlava, tak se naopak povětšinou zúčastňuje podobných rodinných komedií, kde se akorát ztrapňuje. Každopádně, já jsem ale ve výsledku nakonec s tímto filmem docela spokojený, a to i přesto, že jde skutečně dle očekávání o teatrální, naivní a afektovanou podívanou, plnou rozječených parchantů a přihlouple se chovajících dospělých, jenže její zpracování je prostě zábavné, svižné a přes všechno výše zmíněné i velmi příjemně snesitelné. Úroveň vtipných scén tedy odpovídá věku dětskám, pro které je tento snímek určen primárně, tudíž zhruba tak 8-12 let, ale že dokázali častokrát pobavit i mě, popřít nemohu, většina postav pak působí sympaticky a neotravně, což se rovná v tomto typu filmu také skoro až zázraku, a dokonce zde s přimhouřením obou očí chvílemi fungují i emoce, a když vezmu v potaz, že mě nedokázal nasrat ani happyendově megakýčovitý, přeslazený závěr, tak to je už co říct. Já tak zkrátka musím Playing with Fire docela pochválit a i přes svou šílenou infantilnost se jedná o film, který dokáže skutečně převážně pobavit, a to klidně i celou rodinu. ()

Marze

Tento film je neškodné krmivo pro dobytek a pro dronové nadmíru ochranitelské rodiče. Zdá se , že hlavním sdělením snímku je poučení, že děti jsou podobně jako požár divoké a nepředvídatelné. Scénář je tak špatný, že jsem se místo o herce a jejich marné úsilí zajímal o počítání velkého množství filmových klišé.Otázka je jestli se dětské publikum bude zajímat o kariéry hlavních postav. Je to pořádná hovadina při které se budou vaše děti šaškárnám smát s vámi. Jestli vám to zní jako doporučení pro vás, film si pusťte. ()

Malarkey

Tato komedie splnila vše, na co byla určena. Přišla v nelehké době a pobavila jako žádná jiná. Navíc se v ní sešel trojlístek hereckých komiků, kteří se hledali, až se našli – John Cena, Keegan-Michael Key a John Leguizamo. Super nápad, krásné horské prostředí a neotřelá sranda, která plní veškeré požadavky dobré komedie. Zdejší hodnocení úplně nechápu. ()

Heywood

V kategorii dětských filmů je to rozhodně nadprůměrná komedie, u které mátě pocit, že děti to bavilo a herce ještě více. A o to v tomhle filmu šlo, o drama, napětí, tajný útěk a nakonec šťastný závěr, protože děti musí mít šťastné konce a jim byl film určen. A pár dobrých sekvencí pro dospělé se taky našlo (tažená sekera jako z The Shining byl fórek excelentní o jakoby maršálu Malinovském ani nemluvě a tohle tvůrci z našich Pelíšků nejspíše vůbec neznají). ()

blazma

Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že John Cena zkrátka nepatří do komedií. I přesto že ho to baví a nejspíš bude i zábavnej v reálu. Ta jeho postava a celkový obličej prostě křičí se mnou sranda nebude. Nejspíš i proto mám z takových filmu trošku zvláštní pocity. Ostatní herci jsou výborní a ta komedie funguje, jenže pořád se nemůžu zbavit toho pocitu že John Cena který ještě má hrát v komedii někoho kdo nemá skoro ani špetku humoru a má být neustále vážný, tak je to hrůůůza. ()

• Natáčení probíhalo od 4. února do 29. března 2019 ve Vancouveru v Kanadě. (ČSFD)
  • Počas záverečných titulkov nasledujú nevydarené scény. (figis20)