Cesta do neznáma

• USA Sliders
USA, (1995–2000), 64 h 35 min (Minutáž: 43–85 min)

Jerry O'Connell, John Rhys-Davies, Kari Wuhrer, Charlie O'Connell, Robert Floyd, Will Sasso, Peter Jurasik, Zoe McLellan, Michael McMillian, Connor Trinneer (viac)

Mladý student fyziky Quinn Mallory (Jerry O'Connell) objeví způsob, jak cestovat do paralelních vesmírů. Cítí, že se mu právě podařilo vynalézt něco, co by mohlo mít neuvěřitelný přínos pro lidstvo a rozhodne se svůj objev prakticky demonstrovat před přáteli. Jenže všechno nevyjde tak jak by si Quinn představoval, je totiž spolu se svou kamarádkou Wade Wellesovou(Sabrina Lloyd), universitním profesorem Maximilianem Arturem (John Rhys-Davies) a zpěvákem Rembrandtem Brownem (Cleavant Derricks), kterého až do toho osudného dne neznal, nasát červí dírou, která je pošle na dlouhou cestu, ze které nemusí být návratu... (Dudek)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (48)

Série 4 (1998) (S04)

Poté, co Fox seriál zničil a ukončil, rozhodl se jiný kanál (Syfy), že mrtvolu ještě vyhrabe a znovu znásilní. Jako nosným motivem imitace seriálu se měli stát Kromaggové. Jenže tihle nemají s těmi původními prakticky nic společného. Vypadají úplně jinak, chovají se jak nejklišoidnější esesáci, nosí jim podobné uniformy, prohání se v humvee a mluví hrozně drsně. Ano, skutečně mluví, a to i mezi sebou, na telepatii asi zapomněli, zato umí myšlenkami léčit okamžitě těžká zranění. Všechny epizody s nima jsou naprosto otřesné. Není divu, že se jim na to vykašlal další herec - Sabrina Lloyd. Ovšem jen tak zabít její postavu nebo dokonce nechat v nějaké realitě (mohla být královnou britského impéria) by bylo moc jednoduché. Autoři si museli ukojit svojí sadistickou úchylku, takže dopadne ještě hůř než Arturo. Ovšem, tahle série má i druhou, menší, lepší stránku (bez Fake-Kromaggů). V pár dílech to vypadá, že se snaží vrátit seriál zpět před špatnou třetí sérii. Trochu se vrací nadsázka a té pomáhá i Colin, ovšem jen v pár dílech, než se vyčerpá a pak už je jen druhý Mallory. Maggie taky poněkud uklidnili a zaplácli tím díru po Wade, občas to vypadá, že čte její scénář a těch rádobydrsných momentů má daleko míň než v třetí sérii. Ale co naplat, Wuhrer je daleko horší herečka než Sabrina Lloyd a svými silikony to nezachrání. ()

Genesis (1998) (S04E01) odpad!

To není jen takový odpad. To je několik let hnijící odpad plný rozkládajících se zdechlin. ()

Asylum (1998) (S04E10) odpad!

Sprostá urážka Margaret Thatcher. Nějaký levičácký scénárista si musel ulevit, jinak si to nedokážu vysvětlit. Ale epizoda je lejno i bez toho, ten stupidní závěr s magickým vyléčením mě v odpadu jen utvrdil. Ano, skutečně se mi to podařilo dokoukat do konce a měl bych za to dostat Purpurové srdce. ()

Lipschitz Live! (1998) (S04E13)

Prime Directive. Zase po dlouhé době jeden díl jak ze starých časů. Jen kvůli němu je čtvrtá série aspoň za 2*. Navíc, celou epizodu se mi zdál Lipschitz velmi povědomý, až na samotném konci mě to konečně koplo. Arne Darvin z obou Tribblů! O'Connell epizodu okomentoval "That was the most fun we had after John and Sabrina left because we got the great John Kassir to do a star turn". Nejen on, ale i já, ano, jednoznačně. ()

Série 5 (1999) (S05) odpad!

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Ve čtvrté sezoně bylo aspoň pár dílů ke koukání, tohle už je ale tak strašné, že to nestojí za to to mít puštěné na pozadí. K meganesmyslu s Kromaggy a Quinnovými rodičemi přidali ultranesmysl se spojením Quinnů. Taky asi proto se nikdo neobtěžoval udělat k těmhle splaškům titulky. Quinna jsem nějak extra nemiloval, ale proti tomu kdo ho nahradil byl zlatej. A černá sexy vědkyně, snažící se technoblábolením nahradit profesora, to je taky stupidní klišé na entou. Ale pořád je snesitelnější než příšerný "Quinn". A když už dostanou dobrý nápad na námět epizody, tak to zabijou mizerným scénářem, pointou a hercema/postavama. Jediné pozitivum - pouze 18 epizod. ()

Velké dílo (1999) (S05E04) odpad!

Posvítíme laserovým ukazovátkem na krystal a tím se tam uloží všechny data. Já se tak bavím, že nevím zda 5* nebo odpad. ()

Rekviem (1999) (S05E11) odpad!

Naprosto nechutné a debilní, jeden z důvodů proč si celá série nezaslouží ani jednu hvězdu. BTW Krom recyklovaných záběrů Wade, Sabrina Lloyd to není, jen hlas. ()

Prorok (2000) (S05E18) odpad!

Hledání nejhlubšího dna konečně končí. Tvůrci už věděli, že kanál Sci Fi seriál zařízne, i tak nechali konec otevřený, aby snad na nátlak fanoušků seriál mohl pokračovat. No řekl bych, že dostali tak tři, možná čtyři dopisy. Kdyby to pokračovalo, tak by oznámili že Rembrant skočil do drtičky odpadu a nahradil by ho 19-letý gangsta rapper. Upřímně, oni ten seriál zařízli v momentě kdy to koupili po třetí sérii, poté co byl už zaříznutý Foxem. Ale jsem moc rád, že už mi dál nebude nic hýbat žlučí u večeře. Bohužel zvědavost byla vždy silnější. ()