Death Zone: Cleaning Mount Everest

Scenár:

Marina Martins

Patrick Stewart (rozprávač)

solisoli

Každý dokument z Himalaji je zaujímavý. Tento má iný rozmer. Poukazuje na vysokú vyspelosť domorodých Himalajcoch, ktorí si vážia svoj, aj keď nehostinný domov, oproti civilizovaným svetovým mocnostiam, ktoré nemajú úctu pre svoju bezhraničnú chamtivosť a nenažranosť. Nestačí im ani to, aj za cenu života, aby začali devastovať miesto, kde doteraz nemali prístup. O tom je tento výstražný dokument o možnom zániku sveta ľudskej civilizácie. ()

em_zet

člověk ze západu je neuvěřitelný prase. člověk ze západu chce východní duchovní rozvoj, chce dobývat vrcholy hor a přitom neumí po sobě uklidit. ()

Xarxees

Dnes jsem zhlédl svým způsobem docela smutný dokument 😒. Mít tu moc, tak bych asi vážně uvažoval o drastickém omezení vstupu na tohle místo. Alespoň trochu si uvědomuji, nebo spíš představuji, jaké tam jsou podmínky a jak je těžké tam dělat cokoli jiného než se starat o to jak přežít - ale tohle je už fakt silný kafe. Nemyslím mrtvá těla - ale ten bordel. Asi stačí... Každopádně velmi obdivuhodný počin a amatérské záběry dávají dokumentu jisté kouzlo navíc 😉👍 ()