Útok na Quarkův život nutí Oda stanout tváří v tvář pět let staré nevyřešené vraždě. (SkyShowtime)

Loki_Six

"Security log, stardate 47284.1 - In this job, there is no unfinished business. This assault on Quark re-opens a five-year-old murder case that I've never, not for a moment, closed. Patience is a lost virtue to most. To me, an ally." ()

sirien

Hezky udělaný retro centrovaný na Oda a jeho původ na stanici. Jen mi to přišlo takové dost... fádní. Nevygradované. Jakože zas bych nechtěl, aby se všim zachraňovala minimálně stanice před zničením, ale přišlo mi to takové až moc všední - ale na to, že to bylo všední, zase hrozně málo "prokreslené". Musím říct, že to, co si s DS9 začínám spojovat nejvíc, je "nedotaženost" :( ()

3k7

Tento díl hodnotím asi zatím jako nejlepším dílem DS9 (S02E08). Ta správná "noir" atmosféra, už jste do té doby měli dostatek času na rozpoznání všech důležitých postav z předchozí série a tady vás to baví. velmi zajímavě řešené prostřihy mezi současností a minulostí. Líbí se mi ten přesah v čase, to bylo velmi osvěžujícím prvkem v seriálu, byl bych rád, kdybych se téhož dočkal i v nějakém dalším dílu, ačkoliv mi něco říká, že taková příjemná ochutnávka, se už opakovat nebude. Myslím si, že tento díl ještě parkrát shlédnu, protože to je fakt zajímavá učebnice.  Líbí se mi, že každý star-trek seriál měl několik hodně dobrých dílů a pak ty zcela výjimečné a S02E08 si zaslouží, být zařazen na špičku. Je tam hezky popsána i filosofie a rozvažování Oda při vyšetřování. Není sice vysvětleno, proč nenahlásí jeden ze zločinů, ale současně zcela pragmaticky potvrdí, že vyšetřovaná není vrahem. A tady byl klíčový detail, který mi chyběl při uvažování Oda. Ale jinak není prakticky co vytknout. ()