Angel opět překazil právnické agentuře plány, proto se právníci rozhodnou najmout někoho na zabití upíra. Shodou okolností se jim naskytne ta nejlepší možnost. Do Los Angeles právě přijela problémová přemožitelka upírů – Faith. (ArsenalEagle)

Milano33

Faith nám nastupuje na scénu! Je psychicky labilná a naprosto nekontrolovateľná. A keď jej bola urobená ponuka na vraždu Angela, neodmietla ju a ihneď sa jej chopila. Po samotnom Angelovi ide naozaj sofistikovaným spôsobom, provokuje ho a skúša jeho trpezlivosť. Nakoniec sa však Dark Slayer zameria na jeho najbližších a to na Cordeliu a najmä na jej bývalého Watchera Wesleyho. Bol to práve on, ktorý zapríčinil to, že stratila v ľuďoch dôveru. Wesley ju sklamal a je cítiť, že toho rozhodnutia ľutuje. Ale aj tak nie je ochotný jej dopriať radosť z jeho mučenia. Nakoniec Angel Wesleyho zachráni a bojuje v neľútostnom a drsnom súboji s Faith. Avšak Faith to dusno, ktoré po celý čas v sebe drží, už skrátka neudrží a tak šalie, čo napokon viedlo k tomu, že sa konečne emocionálne otvorila. ()