Jessica vypráví příběh bývalého fotbalového hráče, jenž se stal soukromým očkem a právě vyšetřuje vraždu svého starého spoluhráče. Doma v Cabot Cove vypráví Jessica příběh starého přítele a zdejšího rodáka Billa Boyla, který se přestěhoval do Los Angeles a proslavil jako soukromý vyšetřovatel. Poté, co mu jeho právník řekne, že je v konkurzu, vpadne do jeho kanceláře starý kamarád Johnny Wheeler a požádá ho, aby mu na chvíli pohlídal psa Jacka. Když se pak někdo psa snaží unést a Wheeler pobodán zemře v nemocnici, začíná Bill své pátrání, které ho dovádí až k mezinárodnímu atentátu. (Radek273)

chrispe

Přiznám se bez mučení, že díly, kde není slavná spisovatelka přítomna mě spíše nebaví. Tento nemusel být zas tak špatný, stejně jako hlavní lidsko-psí duo, ale neutáhli to. Bohužel. ()

Tai_K_B

Znovu se tu Jessica pouze mihne v několika záběrech, ale nevadí. Tentokrát sledujeme netradiční vyšetřovací duo, jak řeší vraždu přítele i chystaný atentát na exotického potentáta. Prvním z šestinohé dvojky je soukromé očko – dvoumetrový správňácký flegmaticko-vznětlivý habán se slavnou ragbyovou minulostí, až za hrob loajální mizerně placenou sekretářkou, trpělivou zanedbávanou přítelkyní, nerudným domácím a soustavně jednou nohou na mizině. Ken Howard sice není zrovna model z Playboye, to si nenalhávejme, ale já ho mám docela ráda a tahle role mu sedla. Všechny ostatní postavy, ze kterých by se ve spin‑offu určitě vyklubaly „vracející se role“, jsou taky sympaťáci (až na tu jeho slečnu, která je tak překrásná, až je ošklivá). Ovšem největší kus herecké práce odvádí pes Jack, ten je na Oskara! Nepřehlédnutelný sestřih, nažloutlý přeliv a ty dvě nemožné červené mašličky (chudák, na tom se teda maskéři vyřádili), ocásek konstantně jak na vrtulce, no a ten jeho kukůůůč! :-) Zvířecí trenér i rejža to s ním skouleli skvěle. Opravdu škoda, že na ten vlastní seriál nakonec nedošlo. Kdyby se vydržel nést v tomhle duchu, s chutí bych ho sledovala. ()

• Tento díl byl zamýšlen jako pilotní díl pro spin-off seriálu To je vražda, napsala. Seriál však nikdy nevznikl. (peeteno78)
  • Zvířecí trenér Joel Silverman, který pracoval se psy v této epizodě, se podílel i na celé druhé sérii Komisaře Rexe (od r. 1994). (Tai_K_B)