Bůh piana

• Izrael Elohe hapsanter (viac)

Pro Anat je hudba vším. Protože nikdy nebyla schopná dosáhnout hudebních kvalit svého otce, vkládá veškeré naděje do nenarozeného dítěte. Když se však její syn narodí neslyšící, Anat neváhá použít jakékoli prostředky k tomu, aby se z něho stal skladatel, po kterém její otec vždycky toužil. Jak ale její syn roste a konfrontuje svého dědečka, Anat se musí za své dítě konečně postavit. Bůh piana je celovečerním debutem Itaye Tala, oplývajícím úchvatnou hudbou. (Cinemax)

Renfield

Kdyby k tomu důležitému činu z úvodu došlo jinak, nebo to celé bylo více promyšlené, nemusel se z toho jinak zajímavý příběh matky, jenž kráčí za "svým snem" přes mrtvoly, tak dlouho vyhrabávat. Řekněme, že je tohle možné, ale co dál? Co doktoři? Přece by pojali nějaké podezření. A co ten hudební talent? Nakonec sice nedostatečný, přesto hodně velký a hlavně nevynucený. Těch náhod je hold příliš. 60% ()

HonzaBez

"Jsou skladatelé a jsou technici...." Film plný úchvatné hudby o vášni k hudbě a touze naplnit svůj vlastní sen i za cenu někdy naprosto zoufalých činů. Zápletka z porodnice mi sice přišla lehce nepravděpodobná, jinak ale motivům Anat vcelku rozumím. Možná se ta její snaha přehrát na "své" dítě svůj vlastní nenaplněný životní sen může někomu zdát lehce naivní až dětinská, mě však to celé její snažení dávalo smysl. Stejně jako celý tento zajímavý izraelský film. ()

angel74

Samotná zápletka není vůbec špatná, ale celý příběh se mi jeví hned v několika ohledech trochu přitažený za vlasy. Třeba k výměně dětí v porodnici by tak snadno asi dojít nemohlo, aniž by si toho někdo všiml. Další překvapivou skutečností je muzikantské nadání chlapce s cizími geny, které se v rodině obvykle dědí z generace na generaci. Hlavní hrdinka Anat se navíc často chová v roli matky dost podivně. Po hudební stránce se však nedá filmu nic vytknout a proti konci vyvolávajícímu mnohé otázky vlastně taky nemám žádné námitky. (65%) ()

kolemjdouc

Dobrý scénář.Ambiciozní matka když po porodu zjistí že dítě nebude mít hudební sluch a nebude mít budoucnost virtuosa což se nakonec ve finále stane,jde za vším jak buldok.Studená ,nechutná ,bez emocí vlastně ničí i životy svých blízkých.Silný příběh. ()