Agenti odhalili znepokojivé tajomstvo. Mnohí Američania majú mimozemskú DNA! Aký to má zmysel? Ide o masívnu nákazu? Nie o jednu nákazu, ale o viacero nákaz. Je to vírus vo víruse, ktorý vložili do vakcíny proti kiahňam. Dá sa experiment, ktorý mal zmeniť budúcnosť, ešte zastaviť? (TV JOJ)

Enceladus

Konečne sme sa dočkali pravých Aktov X. Tých 5 prvých epizód ma absolútne nebavilo a nemať tú svetoznámu nálepku Aktov X tak končím s pozeraním po druhom dieli. Ale konečne aspoň 1 epizóda, ktorá skutočne stojí za to pozrieť! ()

helraiser

Ne a ne a ne. Co to sakra má jako být. Ne, že zahodili veškerou mytologii předchozích devíti sérií, do kytek, ale i totálně zničili postavu agentky Moniky Rayesové a co udělali z kuřáka je taky mazec. Nejhorší možný vyvrcholení mytologie Akt X. Žádný černý olej, žádní hybridi, žádná kolonizace na kterou jsme čekali takovou dobu, ale tenhle paskvil. Tak tohle neberu ani náhodou. Nejhorší mytologický díl za celou dobu historie Akt X. ()

Baron Noktur

Na jednej strane to vo mne vyvolalo napätie, no na strane druhej mi to námetom a spracovaním, ale extrémne pritiahnutým za vlasy aj na Akty X, to na mňa pôsobilo ako lacnejší katastrofický film vysielaný v nedeľu poobede na JOJ. Každopádne, mytológia seriálu je na konci, neexistuje už nič čo bolo predtým, a nič ďalšie už ani nebude. Až sa mi tlačia slzy do očí pri pomyslení na to, čím všetkým si museli Mulder a Scullyová prejsť od prvej série, úplne prvej časti, aby v poslednej časti poslednej série konečne našli skutočnú pravdu. Tá pravda ale ničí všetko, čo Akty X robilo Akty X, a preto sa veľmi bojím, že si už predchádzajúce diely série nebudem vedieť tak vychutnávať ako doteraz. Škoda. Carter, ty si to všetko absolútne posral. ()

WolfIssen

Ukončení bez konce. Když beru sérii jako celek, zmocňuje se mě trochu zklamání. Místo 6 dílů mytologických, konspiračních a mimozemských epizod, jsme se dočkali jen poloviny. Konec jsem čekal pompéznější, takový, z kterého by zůstalo mrazení v zádech stejně dlouho, jako po shlédnutí předchozích 9 sérií. ()

Nikolas__

Pečeť úžasu - 90 - 95% My Struggle II je v pořadí šestá, a tím pádem finální epizoda Revivalové desáté série, pane bože to je jedno. Dost se tady potvrzuje, že bohužel docela hodně fanoušků Akt X jsou naprostí idioti, kteří nevědí co chtějí. Skvěle to shrnul uživatel Novoten ve svém komentáři v 11té sérii. Netvrdím že každý komu se tento díl, nebo obecně nové série nelíbí, není fanoušek, to vůbec neříkám, jen si myslím že ten hate je strašně přehnaný a kvalita dílů nijak nezaostává za starými sezónami. To je i případ finále desáté řady. A je to myslím společně s prvním dílem a hororovou čtvrtou epizodou, nejrozporuplnější počin z této sezóny. Hodně lidí bylo spokojeno, ale především fanoušci, byli docela naštváni a epizodu rádi nemají, ale pak je tu zase druhý tábor fanoušků, který epizodu miluje. A já se řadím mezi ně, protože tenhle díl se sakra povedl. Není to jedna z nejlepších mytologických epizod ever, ale i tak jsem si jí zatraceně užil. Je to lepší než první díl, My Struggle I, a dokonce se tu vrátí Monica Reyes, což je taky plus. Jeden z největších plusů je naprosto skvělé zpracování a kamera, řemeslo, a možná plus nejlepší, je Smoking Man. To je hned po hlavní dvojce moje nejoblíbenější postava z X-files, jeden z nejlepších záporáků všech dob, a tady je zase excelentní. Scénář se taky relativně povedl, mytologie ok. Mulder skvělý, Chris Carter si může připsat úspěch. Každopádně, není to dokonalé. Líbí se mi že se nepokračuje v špatné mytologii deváté série, líbí se mi zpracování. Za mě spokojenost. ()

imaginer21

Tímhle měl Carter začít, od tohoto příběh rozvíjet a odpustit si tak celou tu nesmyslnou šarádu předtím. Příliš přímé a na oko nepřirozeně dynamické (přeci jen je člověk u Akt X spíš zvyklý na tu roušku mystična za každým rohem), Kuřák po takové době až příliš černobílá postava, mytologie do jisté míry utrpěla, ale v zásadě přesně toto mělo nevyhnutelně následovat po pravdě na konci 9. série. Obří škoda na nevyužité příležitosti znovuvskřísit kult se ale bohužel projevila. Pokud nějakým zázrakem bude schválena další (plnohodnotná?) série, chci uvěřit, že do ní Carter vdechne víc toho, co Akta X opravdu dělá tím, pro co jsme je měli rádi. Mysteriózno, politicko-konspirační thriller, inteligentní zápletky s paranormálním přesahem a hlavně staré dobré agenty, ať už je za těch x let změnilo cokoliv. Jen náznaky to nespraví, zvláště v přehršli pseudotechnických vychytávek dnešní doby a za přítomnosti téměř naprosto nepatřičných vedlejších postav. ()

johnny_vasku

THIS IS THE END Popisek úvodní znělky slibuje konec a finální rozuzlení. Avšak konec, který divák dostane, by obstál maximálně jako konec první části dvojdílu, ne jako poslední epizoda celé série. Což je ale nejmenší problém závěru řady, zoufalost a trapnost prostupuje z předchozího dílu i sem, zápletka, na níž je epizoda vystavěna by neuspěla ani v béčkovém scifi z osmdesátých let, díl je zmateně sestříhán, o nějakém budování napětí se nedá ani mluvit, na to zde není čas – v jednu chvíli řádí epidemie (neustále zrnící a blikající kamera se nejspíš také nakazila, jinak si to nedovedu vysvětlit), v další scéně se už vyrábí vakcína, nastane problém, za minutu je však hned vyřešen… Je zde zkrátka spousta věcí, které by Carter chtěl stihnout, nezvládá však ani jednu. Příští série snad bude sérií poslední a celý seriál se bude moct v klidu a snad ještě se ctí odebrat do důchodu Nakonec tedy obrovské zklamání, toto nejsou ta Akta X, která jsem měl rád. 40 %. ()

Macinkacz

Škoda, že tohle celkové dění Carter neroztáhl do více dílů. Možná by to celkově mělo mnohem lepší hodnocení. Reysová super - s tou vážně překvapil, kdo by čekal, že ona a .... Každopádně konec mě málem zabil... Proč až takhle useknuté? ()