Je lepší držet se indické tradice, kdy se manželé poznávají až po svatbě, nebo si vyzkoušet společné soužití ještě za svobodna? Reportér Guddu (Kartik Aaryan) a televizní stážistka Rashmi (Kriti Sanon) se rozhodnou pro druhou možnost. Co se ale stane, když se do věci vloží Gudduova tradičně smýšlející rodina a Rashmin otec Vishnu Trivedi (Vinay Pathak), politik zastupující ultrakonzervativní stranu? (rikitiki)

Andrea1717

Luka Chuppi, nie je žiadna šialená romantika, skôr podarená komédia o tom, ako sa dvaja do seba zamilujú a v spoločnosti malého mesta, ktoré každé vybočenie z tradičného správania odsudzuje, sa rozhodnú vyskúšať si manželstvo na nečisto na 20 dní. Tu začínajú problémy, ktoré prinesú mnoho vtipného. ()

rikitiki

Tradice nebo modernita? Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, protože se to netýká jen ústředního páru, ale i lidí, na kterých jim záleží. Komedie začíná vtipně. Líbilo se mi, jak dívka nenápadně testuje svého kluka - jestli ji nebude nutit k sexu, jestli nebude pít, jestli se bude starat o domácnost..... Dobré bylo i posunutí atmosféry k dramatu, kdy si oba uvědomili, že jejich rozhodnutí má dopad i na další členy rodiny.... Moc sympatická byla postava kamaráda muslima. Jen těch násobných překážek v druhé polovině už bylo trochu moc. A příbuzní příliš dotěrní. …. Náhody jsou četné a konec pohádkový, což u tohoto žánru nevadí. SHRNUTÍ: Nebereš si jen svou lásku, bereš si i její rodinu. ()

Aljak

Mám zmiešané pocity. Scenár založený na neustálom hromadení rôznych náhod je v podstate vydarený, lenže zbytočná teatrálnosť v kombinácii s prehnaným tlačením na pílu to celé výrazným spôsobom tlačilo dole. Niektoré zvraty doslova pôsobili stupídne, čo je obrovská škoda, lebo keby to pôsobilo o kus prirodzenejšie, tak by to mohol byť fakt nadpriemerný film. Každopádne, boli to príjemne strávené dve hodinky, a bola to v podstate taká oddychovka. Postavy (aspoň tie dve hlavné) boli fajn, a na nervy mi skôr liezli ich príbuzní. Tej drámy tam bolo bohužiaľ pomenej, ale čo sa dá robiť. 3* ()

Ramanam

Další „velký“ problém ještě větší Indie. Partnerský život před svatbou, a to hlavně na vesnicích a v malých městech není dodnes rozhodně žádný med. Hlavní pár je sice sympatický, ale nemohu si odpustit poznámku, že celkově působil nevýrazně. I přes mnohé pokusy jsem k nim svoji cestu nenašel. Stačilo jen pár minut a velká láska byla na světě. Poté se už řešil pokus o společné soužití a poznávání sebe navzájem před oficiální svatbou, který se díky událostem více než zvrtl. Pravdou je, že na Kriti Sanon se moc hezky dívá, ale co je to platné, když jí ztvárněná postava mě ničím jiným příliš nezaujala. A jako kdyby to nestačilo, tak bylo navíc přítomno i několik dalších postav, které mě svým chováním až otravovaly. Myšlenka a zápletka příběhu dozajista zajímavá, ale provedení se mi zdálo hluché a místy, kdy jsem se měl asi jako divák bavit, nic takového nehrozilo, ba naopak. Připouštím, že jsem se párkráte i pousmál, ale to nic zásadního na mém pocitu nezměnilo. Hodnocení hudebního doprovodu je podobné. Nebyl problém se na vše dívat a poslouchat, ale žádný ojedinělý zážitek se zkrátka nedostavil. Lehce nadprůměrná podívaná, která by mohla být o třídu lepší, kdyby se více míst a postav poupravilo. Takto musím hodnotit jasnou lepší trojhvězdou. Ambice byly výš, než předvedený výsledek, který se navíc místy občas zadrhával, což je škoda. ()