Lost in Space

USA, (1965–1968), 71 h 3 min (Minutáž: 51–53 min)

Tvorcovia:

Irwin Allen

Guy Williams, June Lockhart, Mark Goddard, Marta Kristen, Bill Mumy, Angela Cartwright, Jonathan Harris, Joe E. Tata, Michael Rennie, Charles Dierkop (viac)

Lost in Space je americký sci-fi televizní seriál vytvořený a produkovaný Irwinem Allenem, který se vysílal v letech 1965 až 1968 na CBS.  Seriál byl inspirován románem „The Swiss Family Robinson“ z roku 1812. Seriál sleduje dobrodružství Robinsonů, průkopnické rodiny vesmírných kolonistů, kteří bojují o přežití v hlubinách vesmíru. Seriál se začal vysílat jako černobílý a přešel na barevnou verzi. (sator)

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (3)

The Reluctant Stowaway (1965) (S01E01)

To je vám taková bomba, že to snad ani nejni možná. Představte si křížence Ikarie XB-1 se Star Trekem na tripu a máte výsledek. 50% zážitku je samoz. díky monochromatickému vyznění. To dělá pro mne hodně. Do 2. a 3. barevné série už se mi moc nechce. Sice nechápu, proč v sexuálně uvolněných 60tkách mají všechny ženské postavy neuplé ony stříbřité oblečky (to by bylo teprve žraso), ale holt není vždy quilty pleasure posvícení. Naopak, pánové v nich vypadají jako obří trubičky se šlehačkou, zabalené ve staniolu.;-) Musím ovšem vyzdvihnouti zpětně ten poněkud unylý, leč ve výsledku silně fanovsky zaměřený co se týče množství odkazů na tento originál (např. Jupiter 2, který má v 98 v. slupku, která jest zde samotnou lodí, etc.) film, od rež. kulervoucího Dravce 2, páč dr.Smith 65 vs. dr.Smith 98 jsou asi tak na stejné úrovni, jako Nicholson Joker a Ledger Joker. Každý je jiný, ale ve výsledku jsouc oba eňo+ňuňo. Jo a není zde žádný adoptovaný blackman apod., jako v té ubohé kokotině od netflixu. Palce nahoru. Top scény? Vždy, když dr.Smith hraje šachy s Robotem.;-) A budoucí Lennier z B5, si zde ostudu rozhodně neudělal. Velké plus za neprotivné spratky, zde ještě v té době...děti. Narážka na netflix. ,,Nebezpečí Wille Robinsone...nebezpečí!´´. Byť v prvních 3 dílech, zde tato kultovní věta, nezazní.:(  P.s. vtípek na závěr....filmová adaptace jest natočena (záměrně?) pouhý rok od roku hl. děje tohoto tv s., který začíná 16.10.1997 :-))) ()

The Derelict (1965) (S01E02)

Ne. To opravdu není tam TEN.;-))) ()

The Great Vegetable Rebellion (1968) (S03E23)

Absolutní šílenost, kterých je ostatně od 2.s. v tomto tv. s. spousty, ale totální KULTovnost si dle mnohých zdrojů (včetně samotných herců) drží právě tento díl, který jest zmíněn i v oné masivní a dosti zásadní knize, KRONIKA SF, kde je tomuto weird fenoménu věnována 1 str. a někdy je nazýván ´Nejdivnější episodou, kterou kdy tv vytvořila´. No, to bylo taky ještě před Twin Peaks, hehe. Popisovati děj nemá smysl, páč to se zkrátka musí vidět. Klidně i za střízliva.;-) Já jen dodám, že Mrkev jm. Tybo hraje Stanley Adams, který ve stejném roce ve Star Treku (tentokrát již v lidské podobě) prodal Uhuře Tribbla jako Cyrano Jones.:) A nesmrtelný dr.Smith se zde změní v Celer. A nechce se mu moc zpět do lidské formy. ;-) ()