Spořádané soužití Ivy Janžurové a Petra Nárožného je vážně otřeseno, když se objeví zpráva o nemanželském dítěti hlavy rodiny. Puntičkářský otec Novák je vyslán do lázní, což velice těžce nese. Denně volá domů a kontroluje chod své rodiny. Mezitím dostane jeho žena dopis o nemanželském dítěti, které se nachází v dětském domově. To zapříčiní narušení řádného chodu rodiny, která se domnívá, že jejich otec se prohřešil. Ten zase, když mu o dopise zmateně vypráví manželka, má za to, že jejich dcera Míša je v jiném stavu. Vznikne tím spousta nedorozumění, komických situací, rodiče paní Novákové plánují vystěhování nehodného zetě z bytu, ten zase v lázních protelefonuje nejen spoustu peněz, ale prošvihne několikrát i večerku. Když je jeho spolubydlící navíc nachytán na pokoji s jinou pacientkou, jsou oba předčasně z lázeňské péče propuštěni. Navíc se provalí i to, že sedmnáctiletá Míša má známost... Iva Janžurová, Zuzana Bydžovská, Karolina Slunéčková a František Hanus hráli své role už v divadelním představení "Domov v havárii", které mělo premiéru v sezóně 1978 - 1979 v Divadle na Vinohradech. (oficiálny text distribútora)

Omnibus

Tomáš už nevydržel dorážení Míšy a holt se teda šel "představit" rodičům, když to musí bejt. "Škoda, že není doma i pan otec, vzal bych to jedním vrzem...!" Tak přesně tohle jsem byl kdysi dávno i já. Jak se představit rodičům své dívky, krutě a nemilosrdně (jak už tak život s námi často zametá) "Ahoj, já jsem Pavel. Budeme si tykat!" ... Nezmohli se na odpor :-) ()

Mariin

Ale to je slabé! Podle divadelní hry Blanky Jiráskové "Domov v havárii". Začátek ještě jakž takž chvíli slibuje, že se zasmějeme, ale pak to má neustále klesající tendenci až k úplnému propadu. Neuvěřitelně hloupé a nepravděpodobné dialogy, snaha o vtipnost za každou cenu, a to i dosti nedůstojného způsobu vnímání a hodnocení manželství. Z herců bych tu snad ještě uznal Petra Nárožného, ale ani Janžurová, Zázvorková se mi tu nelíbily, nemluvě o Bydžovské, jejíž fyziognomie je drzá a arogantní, aniž by musela promluvit... Považuji tento film za úpadkový socialistický produkt, proti němuž je např. soudobý "Pátek není svátek" Otakara Fuky svěžím a laskavě vtipným dílem. Snad nikdy se můj názor tolik nelišil od názoru Pohrobka jako právě zde.... ()

nash.

Výborná a současně velmi nedoceněná komedie. Svižná, plná zvratů, inteligetního humoru, zábavných nedorozumění a omylů, skvělých dialogů a geniálních hlášek, vybavená nejen divadelními prkny ověřeným scénářem, ale také skvělými hereckými výkony krásně zmatené a nechápající Ivy Janžurové, nezapomenutelně pedantického Petra Nárožného, jehož "Formuluj přesně!" vstoupilo do dějin a současně zlidovělo, rozpačitě přidrzlé Zuzany Bydžovské a oprsklého rebela Vladyky. Jedna z komedií, na které se člověk vždycky rád podívá znovu. ()

PetrPan

Povedená oddechovka s lehce nahořklou pachutí v podobě dokonale odporné  "maminky" Zázvorkové. "Já ti to teda nechtěla říkat, ale ty seš celá nuselská bába!"  Zapamatovatelných hlášek  pak celá přehršel a Nárožný  se svým "formuluj přesně"  pak zcela nezapomenutelný.  Je to sice srovnatelné se všemi  těmi dnešními loveními, matkami, muži v říjích a dalšími "vtipparádami",  ale v dobách , kdy TV rozhodně nebyla mozkožerem, prostě  fajnová sváteční komedie, které rád  něco přihodím.  "Vaše dcera neumí polykat..." ()

HellFire

Sympatická komedie, která v půlce ztrácí na vtipnosti. Vynikající jsou především herecké výkony a despotický tatínek v podání Petra Nárožného. ()

Xeelee

Formuluj přesně. Sympatická komedie s jednoduchým přímočarým dějem, kterou do vod nadprůměru vynáší především skvělé herecké výkony všech příslušníků rodiny a dobře napsané postavy. Scény z lázní a závěr jsou bohužel poněkud slabší, ale jinak jsem se nad očekávání výborně bavil. Jo a Krampol je ♪švihák lázeňský, není na chlapy je na ženský…♫ ;-) ()

Ištván87

Iva Janžurová jako "podváděná" manželka, Petr Nárožný je zde pedantským manželem, Stelinka Zázvorková je zase na zabití. Zuzka Bydžovská je skvělá - holt talent se pozná a Mirek Vladyka taky hraje obstojně a v záplavě těch hereckých es se vůbec neztrácí (a ani neshrnuje koberec). Že se jedná o inscenaci divadelní hry, resp. film podle hry natočený, to je z filmu moc dobře poznat, právě proto se jedná o tak krásnou a inteligentní zábavu. ()

Morholt

Janžurová, Nárožný a hlavně Zázvorková a její "Jakej tady má hnusnej pořádek!" Možná klasická socialistická komedie, jakejch za normalizace plno, ale mě se prostě líbila. 70% ()

Pink.Panther

Taková milá blbůstka těžící hlavně z profesionálního zpracování a účasti známých herců. Včetně soundtracku Ladislava Štaidla. Produkce: Filmové studio Barrandov ()

liquido26

Viděno minul týden na Nově. Sice jsem na to původně vůbec nechtěl koukat a nemyslel si, že mě to bude bavit, ale vydržel jsem až do konce a bylo to celkem povedený a vtipný. ()

Turiec

Rodina pána Nováka žije v stiesnených pomeroch a tak využíva v byte každý centimeter úložného priestoru. Všetko má svoje presné miesto. Pán Novák (Petr Nárožný) je totiž neuveriteľný puntičkár. Jedného dňa sa však systém rozpadá. V rodine sa objaví podozrenie z nemanželského dieťaťa, dcérin divný priateľ a všadeprítomná „najmúdrejšia“ babička a o bláznovstvo je postarané. ()

frashmaker

Vtipná zápletka a skvělí herci Janžurová a Nárožný dali vzniknout velmi pěkně oddechové komedii, kterou rozhodně stojí za to vidět. Zázvorková tenhle typ ženských "na uškrcení" hraje nejlépe ze všech našich hereček a proto mi po právu a zcela zaslouženě nebyla nikdy sympatická. ()

blackrain

Otec rodiny je vyslán do lázní. Moc se mu nechce. Když už je v lázních, tak mu příjde domů dopis, že má nemanželské dítě. Dopis otevře jeho dobrosrdečná manželka v podání Ivy Janžurové, ta si hned domyslí, že její manžel někde zhřešil. Tak mu to zavolá do lázní, mluví o tom velmi zmateně, proto nabyde dojmu, že má dceru Michaelu v jiném stavu. Hned potom se rozjede kolotoč různých nedorozumění a komických situací. Nic není takové, aby to nemohlo být jinak. ()