Láska na druhý pohľad

• Česko Láska na druhý pohled (viac)

Keď sa Raphael a Olívia stretli mali obaja osemnásť rokov, bola to láska na prvý pohľad a  začiatok veľkého milostného príbehu. Nezištne sa vzájomne podporujú pri naplňovaní svojich vášní, on je spisovateľ a ona klaviristka. Ako to vyzerá o desať rokov neskôr? Sú už manželmi, ale vášne a vzájomného porozumenia je medzi nimi už veľmi málo. Zatiaľ čo Raphael píše úspešné bestsellery, Olívia oželela vlastnú sólovú hudobnú kariéru, v ktorej ju jej manžel ohromený vlastným spisovateľským úspechom podporoval čoraz menej a menej. Jedného večera si Olívia prestane byť istá, či ju Raphael ešte miluje. Nasledujúce ráno sa Raphael prebúdza sám a čaká ho poriadny šok. Prepadne sa totiž do paralelného sveta, v ktorom žije úplne iný život. Olíviu v ňom nikdy nestretol, tá je teraz slávnou klaviristkou. On nie je spisovateľ, ale obyčajný učiteľ literatúry. Na hrudi má záhadné tetovanie s nápisom „ping“ a uvedomí si, že bez Olívie nedokáže žiť. Musí urobiť všetko preto, aby si jej lásku opäť získal a predovšetkým si ju zaslúžil. Jeho jedinou výhodou je, že ju z predchádzajúceho života dokonale pozná, vie, čo má rada, čo jej vadí a čo naopak miluje. V snahe získať po druhýkrát Olíviino srdce mu pomáha  jeho najlepší kamarát, ktorý má na prsiach pre zmenu vytetované slovo „pong“. (CinemArt SK)

zorrra

Tak toto ma naozaj chytilo za srdce. Príbeh mal slušnú zápletku, tiež by som si rada vyskúšala paralelný život, ako by bolo, keby bolo..4* ()

artlover

Celkom príjemná francúzska vec, avšak úplne spokojná nie som. Raphael si ma veľmi nezískal, aj keď postava Olivie sa mi pozdávala. Josephine Japy sa sem skvele hodila a rovnako potešujúca bola vo filme hudba. Ja osobne nie som tak celkom stotožnená s koncom, ale aspoň zľahka prekvapil. Spomedzi podobných príbehov o paralelných svetoch pre mňa Láska na druhý pohľad nijak zvlášť nevyčnieva, takže tri hviezdičky. ()

McGuffin

Je to láska na první pohled, ale příběh o ní se jmenuje Láska na druhý pohled, Mon inconnue, Love at Second Sight. O čem je není třeba mluvit, když přečtete název. Dívka se má do chlapce zamilovat podruhé, protože - i když už byla jeho ženou - osud a vypravěč tomu chtěl, že na manželství i na chlapce zapomněla. Zřejmě každému dojde, že to nakonec klapne a otázkou celého vyprávění je jen jak. V oddalování pointy a kladení překážek jsou scénáristé Igor Gotesman, Benjamin Parent a též režírující Hugo Gélin docela vynalézaví až zdlouhaví, jen s nevyrovnanou úrovní. Občas se tedy pobavíte, občas zanudíte, ale vše je a bude jak má v takovém příběhu být. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Richard768

Francúzsky film pripomínajúci skôr hollywoodsky gýč. Základná osnova príbehu - ak teda neberieme do úvahy ten nezmysel s paralelnou realitou - je obstojná. Avšak konkrétna realizácia často škrípe. Chýba tomu pútavosť. Už som len čakal, ako to dopadne. V závere síce pekná myšlienka, no i tak len slabé 3*. ()