Dávno predtým ako sa Cassian Andor stal hrdinom svojou misiou na získanie plánov Hviezdy smrti, horúčkovito hľadá informácie o svojej minulosti. Táto posadnutosť ho zavedie do nebezpečných končín vesmíru, kde sa pre konflikt s hliadkou stane hľadaným zločincom. Úkryt hľadá na Ferrixe. Svoje problémy tým však prináša domov. (Disney+)

Martrix

Hleďme, Star Wars pro dospělé. S parádním vizuálem, hudbou a ponurou atmosférou, která odráží neutěšený život většiny obyvatel Lucasova universa. Ano, nic moc se neděje, ano flashbacky jsou předvidatelné a tím pádem zbytečné. Koho hledá a proč, by se dalo odvodit i bez nich. Ale jako úvod, seznámení se s s tím, jak Gilroy seriál pojme, to bylo velmi povzbuzující. ()

Ripley

Hodnotím první tři díly(jak je vyplivnul D-plus).První Star Wars,které nevypadá jako Star Wars.První Star Wars u kterých jsem měl tendence přetáčet děj dopředu z důvodu totální nudy.První Star Wars u kterých jsem si málem ukroutil hlavu při poslechu příšerných dialogů.Pravděpodobně to nejhorší z hraného Star War univerza,co kdy do teď vzniklo. ()

aR3Zz

První díl velké zklamání. Nic nového, nic extra poutavého, nic co mě nutilo si pustit ještě další díl. Příběh zlodějíčka, to tu bylo již milionkrát. Zasazeno do intergalaktického světa, dokonce SW - hmm, no a co? Nebýt skvělých recenzí a doporučení kamaráda, už si další díl opravdu nepustím, takhle tomu dám ještě šanci.... 40% ()

KarelR

Andor je krásně dospělý a přízemní, žádná blockbusterová blbina s tunou vtípků pro děti. První dva díly jsou pomalejší a budovací, ale jak už Gilroy prozradil dříve, každé tři díly tvoří jeden televizní film, takže trojka funguje jako nabušené finále "prvního filmu". Čtyřka pak otevírá jakoby následující příběh a je taky super, největší king je přitom (od trojky) Stellan Skarsgård, visel jsem na každém jeho slově. Celkově hezký nadprůměr, těším se na hejt reakce, že tam toho málo vybuchuje a chybí humor, takže je to vlastně nuda. Ne každý holt chce od Star Wars vymazlený špiónský thriller/málem sociální drama o životě ve stínu Brits... ah, Galaktického impéria, že ano :) (Viděl jsem první čtyři díly, k nimž dostali přístup novináři) ()

Elio

Herecky i atmosférou silné, co se týká tempa poněkud pomalejší. Jak již bylo zmíněno, tři díly tvoří jeden delší díl, takže zde jde skutečně spíše o rozjezd. Na druhou stranu mi není jasné, proč tedy rovnou nevznikl jeden delší díl složený ze tří. Ano, jednalo by se o delší podívanou, ale alespoň z hlediska strukturování by rozložení příběhu dávalo smysl. Takto zde máme neslanou nemastnou necelou třičtvrtěhodinku, která představuje nesympatické postavy, ke kterým se divákovi těžko hledá cesta. ()

• Oficiální označení červeného robota je B2EMO. (Veskoslav)
  • Bendine byla společnost na výrobu hvězdných lodí, která vyrobila například XR12 v době Galaktické republiky. Jedna z těch lodí, Satellite Liberator, skončila u Watta na Tatooine v jeho „skládce prvotřídního zboží“. (Veskoslav)
  • Roodown, přezdívaný „Crusher“, je specifický druh, který se používá na těžké práce. Je doslova „zabudován“ do exoskeletu, který zvyšuje už tak přirozenou sílu. Poprvé jsme ho mohli vidět na planetě Jakku ve Star Wars: Síla se probouzí (2015). (Veskoslav)