Průsmyk

Nemecko / Rakúsko, (2019–2023), 19 h 33 min (Minutáž: 42–64 min)

Hudba:

Jacob Shea

Julia Jentsch, Nicholas Ofczarek, Franz Hartwig, Hanno Koffler, Lukas Miko, Natasa Petrovic, Lucas Gregorowicz, Martin Feifel, Christopher Schärf (viac)

V horském průsmyku na hranici Německa a Rakouska je nalezeno zmrzlé tělo, naaranžované v duchu pohanského rituálu. Podivný případ spadá do dikce rakouské i německé policie a přijíždí jej vyšetřovat velice nesourodá dvojice detektivů. Energická a zásadová Ellie Stockerová se na místě činu setkává s rakouským kolegou Gedeonem Winterem, jehož bohémský zevnějšek doprovází velmi neortodoxní postupy. Společně se vydají po stopě pachatele děsivého činu, který v prostředí Alp nemá obdoby. (Česká televize)

Recenzie používateľa hanagi k tomuto seriálu (3)

Průsmyk (2019)

Průsmyk byl pro mě velice příjemným překvapením. Nečekala jsem, že se na pomezí německo-rakouských Alp setkám s tak rafinovaným zločinem. Bavila mě ta ponurá atmosféra a zajímavá postava rakouského policisty, který vypadá jako by ho právě vyhrabali z popelnice. ()

Série 2 (2022) (S02)

Jsem moc ráda, že i 2. série si udržela vysokou kvalitu, a to i přes fakt, že jde divákovi vstříc jen velmi pozvolna. Rozjezd je krapet pomalý a opatrně si buduje atmosféru. Až téměř v půlce se do děje znova zapojí hlavní dvojice a události se dají do pohybu. Jak se opět ukáže, prosadit spravedlnost není vůbec jednoduché a tak se přímo nabízí výchozí situace pro další řadu. Za velké plus navíc považuju práci kameramana, který z atraktivní lokality zasněžených Alp vytěžil maximum. Je kouzelné, jak si přes závoj vloček můžeme skoro sáhnout na vzdálené hory. ()

Série 3 (2023) (S03)

Ve 3. sérii se až moc "čaruje", což ještě více zpomaluje už tak dost pozvolné tempo. Naštěstí zůstává depresí nasáklá atmosféra a sehraná dvojice, která si k sobě bude muset opět najít cestu. ()