Bitva o Inčchon

• Južná Kórea Incheon sangryuk jakjeon (viac)

Jen několik málo měsíců, po takřka absolutním obsazením země invazivními vojsky Korejské lidové armády, v roce 1950, vydal americký námořní generál Douglas McArthur (Liam Neeson) přímý rozkaz k tajné operaci nazvané X-Ray, která měla dle jeho osobního názoru přivést v případě úspěchu celou jeho rozsáhlou námořní flotilu spojeneckých vojsk, čítajících takřka osmdesáti tisícové vojsko, až k samotným mělčinám přístavního města Inčchon. Mělké vody, obepínající geograficky strategický přístav obsazené země, byly ale poseté podmořskými minami, jejichž plán rozmístění měl pouze jeden jediný člověk, tyranský severokorejský velitel Gye-jin Lim (Beom-soo Lee). Jihokorejský velitel Hak-soo Jang (Jeong-jae Lee) se s generálovým požehnáním vydává společně se sedmi členy na sebevražednou misi, která má rozhodnout o výsledku celé Korejské války. Jeho úkolem je infiltrovat se mezi okupantské jednotky a zajistit informace o držení plánu rozmístění podmořských min, předat jej velení a čekat na osvobození. Po prozrazení identity infiltrovaných se ale z celé tajné mise stává boj o vlastní přežití, kdy největším nepřítelem už není jen komunistická kulka, ale krátící se čas od zahájení rozsáhlé námořní operace. (Conspi)

DrifterSoul

Pokud by nešlo o skutečnou historii Koreje  (byť scénářem jistě modifikovanou), pak by se jednalo o průměrný válečný/dobrodružný film. V první napínavé 1/2 spíše špionážní; ve druhé už skoro na úrovni bojové počítačové hry. Jenže jde o to, že pro Korejce tahle bitva znamenala rozhodující obrat ve válce, vyvolané komunistickou expanzí. Bez ní by dnes asi neexistovala Jižní Korea a těžko bychom mohli např. používat mobily Samsung :-). A tak lze odpustit ten filmový patos a nepravděpodobný průběh akčních scén. BTW: zajímavým kladem filmu vedle pro nás málo známé historie je i nahlédnutí do prostředí této vzdálené země. ()

mayna

Dost dobrý. Jen je škoda, že Američani hrají jak voskoví panáci a příběh mi připomínal chvílemi americký patos. Výborná výprava a kostýmy. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Chce si ten děda zopakovat Normandii?" Nudně pojatý snímek o Válce v Koreji, kde je Liam Neeson jen jako lákadlo. - 40%. ()

EsterH

Pre priblíženie histórie začiatku kórejskej vojny a uvedomenie si, aké zverstvá museli ľudia zažívať a koľko obetí ich stála sloboda to je dobré vidieť.  Vyzdvihnutie vojnového zajatcu lietadlom bola špica, inak to nebola moja šálka čaju. Videná dlhšia verzia, paradoxne mi vadil dabing, pretože už som navyknutá na kórejčinu.. ()

FildasCZ

A zase ta zázračná USA, co zachranuje svět :D.... Jak dojemné. 30 minut a jen remcají.  Liam Neeson absolutně zbytečná postava. Ty peníze za něj mohli použít, jak už bylo řečeno na nějakou akci. Dobrá hudba ke konci. Není to válečný spíš akční béčko. ()