Chlapec

• Česko The Boy (viac)

Gréta je mladá Američanka, ktorá začne po svojom príchode do Anglicka pracovať ako pestúnka v odľahlej dedine. Po nástupe na nové pracovné miesto zistí, že osemročný chlapec, o ktorého sa má starať, je porcelánová bábika v životnej veľkosti. Jeho rodičia mu venujú rovnakú starostlivosť ako ich predchádzajúcemu živému synovi, ktorý pred dvadsiatimi rokmi zomrel, a s ktorého smrťou sa stále nemôžu vyrovnať. Rodičia pre Grétu pripravia zoznam činností, podľa ktorého sa má o chlapca-bábiku starať. Gréte je list spočiatku na smiech a robí si z prísných pravidiel srandu. Až po rade rušivých a nevysvetliteľných udalostí si s hrôzou uvedomí, že práca pestúnky v tejto rodine bude asi jej najhoršou nočnou morou. Zdá sa totiž, že bábika je živá! (Continental film)

Richie4422

Rýchly, napínavý a nepríjemný hororček. Bohužiaľ, pri niektorých klišé momentoch som prevracal oči ako nikdy. Všetko tam zapadalo do známej haunted house predlohy a jediné, čo ju tu robilo prijateľnejšou je veľmi pekne do temnoty zabalený chlapec a záhadnosť rodičov. Druhé bohužiaľ je to- spoiler- že presne ten istý koncept a twist mal film Housebound. Áno, pre niekoho, kto Housebound nevidel to mohlo byť WTF, WTF, WOW, ale vidieť ten twist na konci, spomenul som si na Housebound a začal sa smiať, nakoľko išlo o hororovú komédiu. I napriek tejto kritike išlo o jeden filmov za poslednú dobu, ktorý ma vystrašil a účinne pracoval s tým, čo v sebe mal. To, že príbeh po odhalení pointy nedáva zmysel nejdem spomínať, lebo si na to aj tak nik po skončení nespomenie. Tri hviezdy, lebo je náročné vytvoriť takýto druh hororu bez toho, aby nebol smiešne o ničom. ()

johnny_vasku

The Boy vypadal zprvu slibně. Ve výsledku je to ale bohužel nuda, za což dle mého názoru mohou nevýrazní herci a nestrašidelná loutka/panenka, vyberte si, co chcete. Chlapeček je sympaťák, který chce, abys se mu chůva věnovala, za což hrdinku také jeho rodiče platí. Ta mimochodem utíká před minulostí a chce začít nový život a nový románek s dodavatelem jídla. Že už jsme to někde viděli? Ano, asi v 572 předchozích filmech. Hrdinka ale na chlapečka kašle, tomu se to samozřejmě nelíbí a tak se to celé zkomplikuje, vcelku zajímavě vyvrcholí a za pár dnů lehce vyšumí. 50 %. ()

Monditrade

Člověk celou dobu čeká co se z té dementní hračky vyklube, aby zjistil ještě většího dementa za rohem....který asi celou dobu přišel, na tajnačku jej přenesl a zase zmizel....a vlastně proč??? zabitej čas...holčině to sluší jako zabíječce zombíků....a ne hrát blbku, která si myslí, že hračky nejsou jen hračky.... ()

GasRabbit

Film mě nějakým způsobem zaujal. Samotná panenka s ulíznutými vlasy je už od pohledu creepy, ale na vyděšení to samozřejmě nestačí. Každopádně zvrat ke konci dodává snímku úplně jiný rozměr. Není to úplně děsivá záležitost, spíš taková tajemná jednohubka, která dokáže zaujmout svou atmosférou. ()

Wez

Velice solidní dílko,já jsem byl spokojen..Nechybělo napětí,krásná hlavní hrdinka,dobře vymyšlený příběh a překvapivý konec-já jsem byl velice spokojen!!! ()

Mark1983

Napoprvé je to docela koukatelné, i když tento druh hororu se rozjíždí pomaleji, což někteří diváci neakceptují. Přesto to svou specifickou atmosféru má, což méně než jen tři hvězdičky si tenhle film podle mě nezaslouží. ()

mullerad

Zaujímavý počin, hneď na úvod slušná ľakačka, atmosféra ešte lepšia keď film pozeráte so ženou. Dej je pomalší, ale vtiahne do deja a ovzdušie hustne. Dej graduje, režisér sa vyvaroval prehnanému hrdinstvu alebo naopak nervovému zrúteniu hlavnej postavy. To dáva filmu ešte uveriteľnejší a tým pádom strašidelnejší podtón. Všetko až do času, teda asi do 3/4 filmu, kedy nastane nelogický zvrat a celý film ide o 2-3 hviezdy dole. Napriek tomu dávam 4 hviezdy, škoda, že koniec filmu vzal celej vydarenej 3/4 filmu mrazivý zážitok. Po filme tým pádom ostáva pocit nemastný, neslaný..... Začiatok a stred som ale fakt užil. ()

Mates Hradecky

Recyklace dvou populárních filmů z 80-90.let - Dolly-vraždící duch (vraždící panenka) a jednoho thrilleru, jehož název již zakryl milosrdný závoj paměti, kde vrah žije ve falešných stěnách domu a stále pozoruje nájemníky. ()

musolini

No viděl jsem už spoustu trapných rádoby hororů, ale tento je výjimečný... Nuda a nuda, ale za posledních 15 minut, kdy vylezl ze zrcadla kdosi, kdo byl, kdo ví kde celý film, tak za to 1 hvězdu ... Vědět co mě čeká, tak se ani nedívám... ()

kamcacik

I když film přišel na svět v roce 2016, tak přijde mi, že je dobře natočený i co se týče lekacích efektů. Sice ke konci ten zvrat mi přijde rychlý, ale zase na druhou stranu je dobře, že to tak je. Dá se na co koukat. Patří u mě mezi oblíbené filmy. Doporučuji všem, kteří mají rádi mysteriózní filmy. ()

Lucyyk

Tak za mě prostě plný počet bodů. Bavilo mě to od začátku do konce, todle je přesně ten styl hororu, když je člověk v napětí, po zádech mu běží lehké mrazení a přitom k tomu vůbec není třeba krve po litrech, uřezaných končetin a mučících scén. Spousta uživatelů tady píše, že ten konec to zkazil atd ale já tedy nevím proč. Mě to k sobě pasovalo a prostě nemám co vytknout. :-) ()

Colomba666

Hmmm... no, před 5-ti minutami to dojelo, a já nějak nevím, co si o tom "filmu" myslet... Pokus o Anabelle v "mužském" vydání nevyšel ani zdaleka, o tom se, myslím, nemusíme bavit. "Ooo, panenka se přemisťuje sama od sebe, ooo, já se bojím..." Pokud jste milovníky hororů, tak si tento film nepouštějte, bude vám leda tak nevolno, nestojí to za to... ()

Martinko991

U mňa jednoznačne prekvapenie a to pozitívne čo sa týka filmu (zapol som ho úplnou nádhou) aj jeho vyuzlenia. Hodnotím 70 % dalo by sa z toho vyťažiť viacej avšak stále nadpriemerný horror čo som mal možnosť zhliadnuť tento rok. ()

Snakefinger

Absolutně nic nového pod sluncem. Jelikož jsem ovšem veliký příznivce gotické architektury tak jsem na exteriérech a interierech mohl nechat oči. Jinak hodně šedivý film, místo kterého by mi stačil plakát toho domu ve formátu A1 a mé emoce by vyšly na stejno. ()

SaMaeL98

Tento film mě příliš nezaujal. Celý děj nabádá člověka k tomu, aby se bál, ale nakonec mi to přišlo méně strašidelné než nové díly Ulice. Herci také nestáli za nic a o tom rozuzlení ani nemluvím. Za tu atmosféru do půlky filmu dávám ty tři. ()

uprchlice

The boy je jeden z mála novodobých hororů, který si zaslouží velké uznání. Originalita je prvním důvodem toho, proč je The boy kvalitní hororová zábava. Ze začátku se to zdá být trochu duchařské, ale ke konci dochází k ohromně šokujícímu konci a přechází se na klasický slasher. Režisér má na svém kontě jen pár hororů, ale ani ty nejsou k zahození. Hudba Beara McReara dochucuje tento výjimečný snímek. Ať už jste milovníci duchařin nebo slasheru, tak vězte, že toto je to pravé ořechové pro Vaše smysly. The boy je kvalitní, zaujme svou originalitou a rozhodně se při něm zapomenete nudit. ()

Fracek

Asi to mělo skončit u záběru staroušků odcházejících na druhý břeh ... ale za vysportovaného panenkovodiče se silou Herkula získanou honěním za zdmi starého viktoriána nelze než dát troječku. ()